На Вінниччині облікували рідкісного гризуна - найменший мишовидий вид у Європі
У національному парку на Вінниччині облікували досить рідкісну для Поділля “ліскульку руду” - найменшого з мишовидих гризунів Європи.
Про це 27 травня інформують у національному парку "Кармелюкове Поділля".
На прилеглій до парку території провідний інженер з охорони природних екосистем Сергій Демченко виявив рідкісний вид гризуна – ліскульку руду. За інформацією професора Ігоря Наконечного - це третя знахідка на території Вінниччини. А для території «Кармелюкового Поділля» ‒ це взагалі новий вид, - йдеться у повідомленні.
Ліскулька руда
Ліскулька руда (народна назва Вовчок горішковий або ліщиновий вовчок — рід мишовидних гризунів з родини Вовчкові.

На більшій частині ареалу стан природних популяцій виду залишається більш-менш стабільним. Саме тому він отримав охоронну категорію «відносно благополучний вид». Але в окремих регіонах спостерігається тенденція до зниження чисельності популяції виду. Тому вовчок ліщиновий занесений до Бернської охоронної конвенції, а також згадується у Директиві Європейського Союзу «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни й флори».
Вид є широко поширеним в лісовій смузі Європи та суміжних районів Азії. Він відомий з більшості західних, центральних та північних областей України. Особливо він характерний для лісових комплексів неморального типу.
Ліскулька веде суто нічний спосіб життя.
За даними досліджень науковців, особини живуть у середньому три роки, наприкінці яких їхні зуби сильно зношуються. Найдовша відома тривалість життя дикої особини становила чотири роки. У неволі вони зазвичай живуть довше ‒ близько 4-6 років.
Влітку на ліскульку полюють хижі птахи - сипухи та соколи, а взимку їх розкопують лисиці та дикі свині.
Нагадаємо, у національному природному парку «Кармелюкове Поділля» встановили три оглядові вежі які дозволять спостерігати за життям тварин у їхньому природному середовищі. Про це інформують у самому парку.