На Вінниччині навчають голів громад та фахівців органів місцевого самоврядування

На Вінниччині навчають голів громад та фахівців органів місцевого самоврядування

11:58 06.10.2021
14

5 жовтня Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса в рамках V Всеукраїнської школи публічної політики та адміністрування розпочала курс навчань зі стратегічного управління розвитком громади для голів територіальних громад, фахівців відділів і підрозділів місцевих рад. Участь у заході взяв голова облради Вячеслав Соколовий.

Відкриваючи навчальний цикл, Вячеслав Соколовий зазначив, що в процесі децентралізації влади органи місцевого самоврядування отримали нові повноваження, право розпоряджатися фінансовими та матеріальними ресурсами, одночасно з великими можливостями з`являються й нові виклики й ризики.

Ми – на завершальному етапі децентралізації, - підкреслив голова облради. - Як зробити управління громадою ефективним? Як не помилитися на шляху розвитку та отримати бажаний результат? Як виправдати довіру людей? Переконаний, необхідно приділити увагу професійному розвитку посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад. Тобто - надати їм базові знання, допомогти опанувати нові вміння та навички та організувати в своїх громадах потужні команди однодумців.

Вячеслав Соколовий також звернув увагу учасників навчань, що громади Вінниччини ухвалюють свої стратегії розвитку, і виконання цих десятирічних планів  потребує   певного алгоритму дій в управлінні матеріальними, людськими, фінансовими, земельними ресурсами, об’єктами соціальної інфраструктури.

Головна наша мета - забезпечити потреби наших грoмадян, зробити кожну громаду комфортною для людей, - сказав Вячеслав Соколовий. - Кожний житель має відчувати себе важливим і потрібним!

Тему стратегічного управління розвитком громади учасникам семінару розкрила Тетяна Нагорняк, доктор політичних наук, професор, перший проректор ДонНУ імені Василя Стуса. Експертка проаналізувала стратегії розвитку громад Вінницької області. Вона зауважила, що ці документи мають бути гнучкими, та порадила робити акцент на унікальності кожної громади та її впізнаваності, тобто – на створенні образу громади.

Ганна Середа, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ імені Василя Стуса, розповіла про необхідність створення команди як інструмента реалізації стратегії розвитку громади. Вона деталізувала особливості формування ефективної команди в громаді та роль кожного з її членів у досягненні спільної мети.  

Вячеслав Соколовий подякував науковцям Донецького національного університету імені Василя Стуса за реальну допомогу та за велику просвітницьку роботу, спрямовану на розвиток громад Вінниччини.

Віктор Вікалюк, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування повідомив учасникам заходу, що наступне онлайн-навчання буде присвячене питанням е-врядування та е-демократії. Навчальний цикл завершиться інтерактивними тренінгами на базі ДонНУ імені Василя Стуса.

Нагадаємо, Вячеслав Соколовий зустрівся із Президією Громадської ради при облраді.

Читайте також

У Вінниці презентували проєкти конкурсу Комфортні громади
У Вінниці презентували проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
У Чернівецькій громаді реконструюють Борівський ліцей
У Чернівецькій громаді реконструюють Борівський ліцей
Детальніше
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу Комфортні громади
У Чернівецькій громаді реалізували два проєкти конкурсу "Комфортні громади"
Детальніше
Співпраця Ізраїлю та Вінниччини сільське господарство, медицина та ІТ-технології
Співпраця Ізраїлю та Вінниччини: сільське господарство, медицина та ІТ-технології
Детальніше
Баян і сучасна молодь
Баян і сучасна молодь
Детальніше
Вінницько-Хутірський округ нові маршрути, дитсадок, smart-світлофори та ремонт доріг
Вінницько-Хутірський округ: нові маршрути, дитсадок, smart-світлофори та ремонт доріг
Детальніше