На Вінниччині експерти прогнозують рекордне здорожчання абрикосів та персиків

На Вінниччині експерти прогнозують рекордне подорожчання абрикосів та персиків

14:26 13.05.2025

Українців цього літа чекає значне подорожчання сезонних фруктів – через квітневі заморозки 2025 року втрачено значну частину урожаю абрикосів, персиків та лохини. За оцінками експертів, ціни на абрикоси можуть злетіти на 25%, а ситуація з яблуками залишається невизначеною через пошкодження квіту.

За даними “Укрсадвинпрому”, найбільше постраждали абрикосові насадження.

Це культура, особливо чутлива до весняних похолодань. У багатьох регіонах ми фіксуємо критичні втрати, – заявив голова асоціації Володимир Печко.

Персики показали кращу стійкість, проте в окремих областях (особливо на півночі та в центральній Україні) втрати сягають 20%. Найменше постраждали пізні сорти черешні, які цвіли після періоду заморозків.

Втрати ягідних культур

Особливо складна ситуація склалася з лохиною:

  • У Черкаській області та на півночі країни знищено до 85% урожаю
  • У Закарпатті постраждало 20-40% насаджень
  • Врятовано лише ті посадки, що розташовані в мікрокліматичних “кишенях”

Розподіленість насаджень по різних регіонах дозволить уникнути повного колапсу, але дефіцит буде відчутним, – пояснюють в асоціації.

Якими будуть ціни на фрукти та ягоди

Експерти прогнозують зростання цін на:

  • Абрикоси: +25% до цін 2024 року
  • Персики: +20-22%
  • Лохина: ціна може зрости в 1,5 раза
  • Яблука: зростання на 10-15% (залежить від сорту)

Ситуація погіршується залежністю від імпорту та коливанням курсу долара, – зазначає економіст Олег Пендзин.

Нагадаємо, весна — час легкості, свіжості й оновлення! А що може бути смачніше й корисніше за хрумкий весняний салат? У рубриці "Ринок" ми вирушаємо серед прилавків, щоб обрати найсоковитіші огірки, стиглі помідори, ніжну капусту, запашну зелень і свіженьку редиску.

Читайте також

На Вінниччині готуються до сезону збору суниці садової
На Вінниччині готуються до сезону збору суниці садової
Детальніше
Огірки за ціною минулого року скільки коштуватиме вітамінний салат вінничанам
Огірки за ціною минулого року: скільки коштуватиме вітамінний салат вінничанам
Детальніше
Посівна-2026 на Вінниччині скільки тисяч гектарів уже засіяли фермери області
Посівна-2026 на Вінниччині: скільки тисяч гектарів уже засіяли фермери області
Детальніше
На полях Вінниччини кипить робота, аграрії вже засіяли майже половину кукурудзи
На полях Вінниччини кипить робота, аграрії вже засіяли майже половину кукурудзи
Детальніше
Посівна-2026 чверть запланованих площ ярих уже засіяна на полях Вінниччини
Посівна-2026: чверть запланованих площ ярих уже засіяна на полях Вінниччини
Детальніше
«Фруктовий апокаліпсис» чи тимчасові труднощі Чому ціни на черешню та абрикоси у Вінниці злетять до небес
«Фруктовий апокаліпсис» чи тимчасові труднощі? Чому ціни на черешню та абрикоси у Вінниці злетять до небес
Детальніше