На Вінниччині двома дозами проти COVID-19 щепили лише 15,7% населення

На Вінниччині двома дозами проти COVID-19 щепили лише 15,7% населення

11:48 21.10.2021
67

В Україні триває серія круглих столів, спрямованих на підвищення охоплення вакцинацією проти COVID-19 медичних працівників та людей у віці від 60 років. 

Зважаючи на те, що медики щодня наражаються на небезпеку інфікуватися COVID-19, а літні люди хворіють найтяжче та найчастіше помирають від цієї хвороби, саме ці групи населення в першу чергу потребують захисту від коронавірусної хвороби шляхом вакцинації. 

Протягом 11-13 жовтня круглі столи на тему “Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні” відбулися у Вінниці, Чернігові та Житомирі.

До участі у заходах долучилися керівники обласних державних адміністрацій та департаментів/управлінь охорони здоров'я, представники об'єднаних територіальних громад, громадських організацій, медики та лідери думок. Спікерами круглих столів виступили експерти та фахівці Міністерства охорони здоров’я України, Бюро ВООЗ в Україні, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), Державного експертного центру України, Центру громадського здоров'я МОЗ України. 

Під час круглого столу з відеозверненнями виступили Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та Голова Бюро ВООЗ в Україні Др. Ярно Хабіхт.

Як доповів Олександр Заіка, керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров’я та радник міністра охорони здоров’я з питань імунізації на громадських засадах, у світовому рейтингу вакцинації Україна займає 50-те місце. Наразі 8 млн українців отримали першу дозу. Понад 6,6 млн отримали дві дози. В Україні працює більше ніж 3300 пунктів щеплень, більше як 1300 мобільних бригад та понад 400 центрів масової вакцинації. Мета, яку поставила перед собою Україна,  – зробити 48 млн щеплень до кінця року. Планова кількість складає 263 тис. щеплень на день, однак максимальна кількість зроблених щеплень на день не перевищила 226,6 тис. 

Вусала Аллахвердієва, технічна експертка Бюро ВООЗ в Україні, висловила занепокоєння тим, що з використаної вакцини дуже мала частка дісталася літнім людям.

Люди похилого віку складають 10,1 млн осіб (близько 26% від населення України). І вони отримали лише 26% всього запасу введеної вакцини. Це означає, що літні люди не мають пріоритету, і вони отримують послугу вакцинації, так само як загальне населення. Це треба змінювати, – зазначила Вусала Аллахвердієва.

Вона підкреслила, що керівництво ОТГ та місцеві лідери повинні координувати з охороною здоров'я для донесення інформації про COVID-19, та послуг вакцинації для своєї громади. Вакцинація населення похилого віку, особливо в сільській місцевості, вимагає правильного вибору каналів інформування населення, прямої участі сільського управління і прямого контакту з місцевим населенням. 

У Вінницькій області двома дозами проти COVID-19 щеплено 15,7% населення. Серед 374 тис. населення у віці 60+ повністю вакциновані лише 67 тис. осіб (17,8%). Однак люди похилого віку складають 25% від населення області, і вони отримали лише 27% введеної вакцини. 

Наразі Вінницька область долучилася до ідеї Міністерства охорони здоров’я, яка була доручена на нараді президента країни, — це наближення вакцинації до людей похилого віку. Ми говоримо про тимчасові пункти щеплень, виїзди мобільних бригад на відділення Укрпошти. Наразі в області працює 19 таких відділень, – зазначила Лариса Бевза, начальник відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької облдержадміністрації, виступаючи на круглому столі “Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні” у Вінниці.

Нагадаємо, Одна з п'яти: Вінниччина поки тримається у “жовтій” коронавірусній зоні.

Читайте також

COVID-19: на Вінниччині станом на 4 грудня хворіє 15 514 осіб
COVID-19: на Вінниччині станом на 4 грудня хворіє 15 514 осіб
Детальніше
За добу 3 грудня на Вінниччині зафіксовано 530 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 
За добу 3 грудня на Вінниччині зафіксовано 530 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 
Детальніше
“Омікрон” новий штам Ковід заразніший за “Дельту”
“Омікрон”: новий штам Ковід заразніший за “Дельту”
Детальніше
Стаціонари "ковідних" лікарень Вінниці заповненні на 68%
Стаціонари "ковідних" лікарень Вінниці заповненні на 68%
Детальніше
COVID-19: на Вінниччині станом на 3 грудня хворіє 15 944 особи
COVID-19: на Вінниччині станом на 3 грудня хворіє 15 944 особи
Детальніше
За добу 2 грудня на Вінниччині від COVID-19 померла 21 людина
За добу 2 грудня на Вінниччині від COVID-19 померла 21 людина
Детальніше