На Вінниччині вандали нищать “червонокнижну” сон-траву

На Вінниччині вандали нищать “червонокнижну” сон-траву

13:44 22.04.2021
191

Хоча працівники національного природного парку “Кармелюкове Поділля” постійно проводять рейди та роз’яснювальну роботу серед населення, на території урочища “Вишенька” хижацьким способом було знищено 28 кущів сон-трави, яка занесена до Червоної книги України. 

Це свого роду вандалізм проти самої природи. Адже масове зривання та викопування цих рослин, призводить до втрати їх місцезростань. Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45-60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин, - інформують у національному парку.

За незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослин. Також варто зауважити, що за один екземпляр червонокнижної культури передбачена компенсація за її знищення, наприклад: проліски - від 49 до 62 грн у залежності від виду, шафрани (крокуси), сон-трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

Нагадаємо, цьогоріч у Вінниці планують висадити 150 тисяч рослин.

Читайте також
Як вберегти себе та чотирилапого від кліщів?
Детальніше
Правила відпочинку без шкоди природі
Детальніше
У Писарівці висадили понад ста тридцяти декоративних та інших рослин
Детальніше
В квартирі вінничанки міні-зоопарк
Детальніше
Вінничан застерігають від березового соку з присмаком… кладовища
Детальніше
Ліс садити - не дарма на світі жити
Детальніше