На полях Вінниччини триває збір пізніх зернових культур
На полях Вінниччини триває проведення комплексу осінніх польових робіт. Продовжується збирання пізніх зернових та технічних культур.
Про це інформують у Вінницькій обласній військовій адміністрації.
Зернові та зернобобові культури, включаючи кукурудзу на зерно, зібрані на площі 436 тис. га. Намолочено понад 2,4 млн тонн зерна. Розпочато збирання кукурудзи на зерно, яка вже зібрана на площі близько 2 тис. га. Середня урожайність становить 70,6 ц/га, – йдеться у повідомленні.
Крім того, продовжується збирання соняшнику та сої. Соняшник зібрано на 43 % площ при середній урожайності 33,1 ц/га, що на 6,2 ц/га більше, ніж торік. Соя зібрана на 53 % площ. Середня урожайність – 23,7 ц/га.
Цукрові буряки викопано на площі понад 13 тис. га, що становить третину від посіяних. Накопано близько 600 тис. тонн при урожайності 423,5 ц/га, що перевищує торішній показник на 21,6 ц/га.
В області працюють усі п’ять цукрових заводів. З початку виробничого сезону ними перероблено близько 300 тис. тонн цукрових буряків та вироблено 40 тис. тонн цукру. Сільськогосподарські підприємства виконують комплекс робіт з підготовки площ та посіву озимих зернових культур під урожай 2026 року, – зазначили в ОВА.
Настали оптимальні строки сівби пшениці озимої у північній зоні області. Завдяки рясним дощам, що випали 15 та 17 вересня, стан зволоженості ґрунту у посівному й орному шарах за високих для цього періоду температур дозволяє отримати дружні сходи вже на 7–8 день після сівби.
Озимі зернові вже посіяні на площі 80 тис. га, що становить 25 % від прогнозованих площ.
Технічне забезпечення агропромислових підприємств області дозволяє виконати прогнозовані обсяги осінньо-польових робіт в оптимальні агротехнологічні терміни, – інформують в ОВА.
Нагадаємо, вінницькі господарства намолотили понад 2,4 млн тонн зерна та розпочали новий посівний сезон. Аграрії Вінниччини продовжують збирання сільськогосподарських культур, проводять підготовку ґрунту та посів озимих культур під урожай 2026 року.