"Московська церква має бути заборонена!" - Вячеслав Соколовий
28 квітня на сесії обласної ради депутати ухвалили рішення "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Вінницької області". Воно стосується діяльності на території Вінниччини УПЦ у єдності з московським патріархатом.
У рішенні обласної ради зазначено, що воно ухвалюється через антиукраїнську та антидержавну позицію переважної більшості релігійних організацій Української православної церкви у єдності з московським патріархатом, а також через непоодинокі факти колаборації з державою-окупантом. Крім цього, обласна рада посилається на рішення Конституційного суду від 27 грудня 2022 року, яким він визнав закон, що зобов'язує УПЦ МП вказати у своїй назві її приналежність до Росії, таким, що відповідає Конституції.
Триває повномасштабна війна росії проти України. І в нашій державі - не місце колаборантам і зрадникам, які діють "під крилом" російської церкви та пропагують ідеологію ворога, - зазначив голова обласної ради Вячеслав Соколовий. - Московська церква має бути заборонена! Не тільки на Вінниччині, але й на всій території країни. Своє слово обов’язково має сказати Верховна Рада. Саме на рівні держави мають бути врегульовані питання неможливості існування релігійних організацій, які підтримують окупанта. У московської агентури не повинно бути жодної можливості для реваншу. Для цього потрібен закон! Тож ми вдруге звернулися до парламенту та закликали народних депутатів невідкладно розглянули відповідні законопроєкти. А ми вже сьогодні робимо все необхідне, щоб на Вінниччині московської церкви не стало якнайшвидше. Протягом останніх років обласною Радою з цією церквою не були подовжені попередні та не укладалися нові договори оренди будівель та землі, які є спільною власністю територіальних громад. Сподіваюсь, що наше рішення буде прикладом для громад області.
![Обласна рада ухвалила рішення щодо діяльності з УПЦ МП на Вінниччині](/sites/default/files/styles/compressor/800x533/inline-images/oblasna-rada-ukhvalila-rishennya-schodo-diyalnosti-z-upc-mp-na-vinnichchini-2.jpg?itok=bB9-3Bo2)
Припиняють договори оренди
Своїм рішенням обласна рада припиняє договори оренди нерухомого майна, земельних ділянок та забороняє будь-яке користування майном (в тому числі договори про спільну діяльність), що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області, з релігійними організаціями УПЦ в єдності з московським патріархатом та іншими релігійними організаціями, афілійованими із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України у державі, що здійснює військову агресію проти України.
На сесії депутати підтримали пропозицію звернутися до територіальних громад Вінницької області щодо припинення договорів оренди нерухомого майна, земельних ділянок та заборони користування майном, що є власністю територіальних громад із релігійними організаціями Української Православної Церкви у єдності з московським патріархатом, - інформує Вінницька обласна рада.
![Обласна рада ухвалила рішення щодо діяльності з УПЦ МП на Вінниччині](/sites/default/files/styles/compressor/2060x1440/inline-images/oblasna-rada-ukhvalila-rishennya-schodo-diyalnosti-z-upc-mp-na-vinnichchini.png?itok=LjxcAFJM)
Крім цього, обласна рада рекомендує Вінницькій обласній військовій адміністрації провести інвентаризацію земельних ділянок та релігійних споруд, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності та передані в користування релігійним організаціям УПЦ в єдності з московським патріархатом та іншим релігійним організаціям афілійованим із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться за межами України у державі, що здійснює військову агресію проти України.
Вдруге звернуться до Верховної Ради
Депутати також звертаються до Верховної Ради щодо невідкладного розгляду проєктів законів, які остаточно на законодавчому рівні заборонять діяльність російської церкви в Україні. Це вже друге звернення обласної ради 8 скликання до центральних органів влади з цього питання. Перше було ухвалено 25 листопада 2022 року.
Однак станом на сьогодні в Україні не заборонена на законодавчому рівні Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні-агресорі, які ідеологічно обґрунтовують і підтримують військову агресію росії проти України та виправдовують усі військові злочини проти мирного населення. Вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі в Україні загалом та на Вінниччині зокрема, - йдеться у зверненні, яке обласна рада підтримала 28 квітня 2023 року.
![Обласна рада ухвалила рішення щодо діяльності з УПЦ МП на Вінниччині](/sites/default/files/styles/compressor/558x790/inline-images/photo_2023-04-28_11-48-28.jpg?itok=XpRWYiBc)
Нагадаємо, на черговій сесії депутати ухвалили звернення Вінницької обласної ради восьмого скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України.