"Мого надовго не вистачило б": понад три місяці у киянина б'ється "вінницьке" серце

"Мого надовго не вистачило б": понад три місяці у киянина б'ється "вінницьке" серце

17:33 20.08.2023

Сергій став першим кому пересадили серце в обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова. Працювали дві команди лікарів: Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова під керівництвом Васи‌ля Васи‌льовича Лазори‌шинеця, українського кардіохірурга, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України та команда трансплантологів обласної клінічної лікарні Пирогова.

Про це 19 серпня інформують на сторінці департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОВА.

Операцію чоловіку зробили на початку квітня. Зараз почувається добре. Каже, що ще два місяці й буде займатися спортом. Чоловік мав задишку, все думав, що пройде. Потім йому діагностували дилатаційну кардіоміопатію, протезували аортальний клапан, а рік тому встановили дефібрилятор. Почувався погано. Було важко ходити. Трансплантація була єдиним порятунком.

Проблеми із серцем почалися у 2016 році. На момент пересадки, моє серце було настільки зношене, що його надовго б не вистачило. На трансплантацію погодився відразу. Довірив своє життя фахівцям. Дякую рідним донора, що дали дозвіл. Це важке рішення. Завдяки цьому я можу жити, - каже Сергій. 

"Мого надовго не вистачило б": понад три місяці у киянина б'ється "вінницьке" серце

Пересадка органів для пацієнтів безкоштовна. За це платить держава, одна така трансплантація обходиться близько 2 млн гривень.

Для вінницької землі цей день важливий. В Україні сьогодні треба виконувати десь близько 1000 трансплантацій серця. Це не може виконуватися в одному чи двох центрах. Людей треба готувати до донорства, адже трансплантація рятує життя. Ми з Вінницею працюємо з 2016 року. За цей час спільно виконали 444 оперативних втручання на серці. З 2018 року ми працюємо з обласною клінічною лікарнею ім. Пирогова й уже спільно виконали біля 130 оперативних втручань. Це операції на відкритому серці, - відзначив український кардіохірург, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України Василь Лазоришенець. 

Нагадаємо, трансплантація органів від померлого донора - можливість зберегти якомога більше життів, особливо в умовах війни. Як вивести систему трансплантації в Україні на новий рівень, пересадку яких органів можуть проводити вінницькі лікарі, чому існує недовіра серед населення до трансплантації?

Читайте також

"Обмежено-придатних" більше немає: Міноборони внесло зміни до наказу про ВЛК
Детальніше
Вінницька обласна лікарня ім. Пирогова отримала учасний УЗД-апарат
Детальніше
НСЗУ компенсує вартість ліків аптекам Вінницької громади
Детальніше
Керівники поліції Вінниччини відвідали в лікарні колегу, що постраждав під час нападу
Детальніше
У Вінниці лікарня отримала систему терморегуляції для порятунку новонароджених
Детальніше
Фахівці вінницької лікарні побували в Національному реабілітаційному центрі Латвії
Детальніше