Мільйонні борги перед громадою забудовник під Вінницею хотів «зекономити» на інфраструктурі

Мільйонні борги перед громадою: забудовник під Вінницею хотів «зекономити» на інфраструктурі

Сьогодні 12:00

Бюджет Якушинецької громади поповниться на 1,8 мільйона гривень завдяки втручанню прокуратури. Суд задовольнив позов щодо стягнення з забудовника коштів пайової участі, які той не сплатив після введення об’єкта в експлуатацію.

Про це інформує ВІТА ТБ, посилаючись на пресслужбу Вінницької обласної прокуратури.

Історія будівництва багатоквартирного житлового будинку на території Якушинецької громади розпочалася ще у листопаді 2016 року. Лише у 2023 році об’єкт був офіційно введений в експлуатацію, проте забудовник не поспішав виконувати свої зобов’язання перед місцевим бюджетом, — йдеться у повідомленні.

Вінницька окружна прокуратура під час перевірки виявила факт порушення законодавства: підприємець не сплатив обов’язковий пайовий внесок, призначений для розвитку інфраструктури населеного пункту. Щоб захистити інтереси громади, правоохоронці звернулися з відповідним позовом до суду.

Розглянувши доводи прокурорів, суд прийняв рішення на користь громади. Тепер забудовник зобов’язаний перерахувати до бюджету не лише 1,8 млн грн безпідставно збережених коштів пайової участі, а й додаткові нарахування — інфляційні втрати та три відсотки річних.

Це далеко не перший успіх прокурорів у справах щодо наповнення бюджету цієї громади. Лише протягом поточного року завдяки ініціативам прокуратури суди задовольнили позови про повернення від забудовників понад 10 млн грн пайової участі до скарбниці Якушинецької територіальної громади.

Нагадаємо, громади Вінниччини отримають понад 10 мільйонів гривень на розвиток інфраструктури завдяки втручанню прокуратури. Органи прокуратури області продовжують системну роботу, захищаючи фінансові інтереси місцевих бюджетів від недобросовісних забудовників.

Читайте також

Вінницький блогер отримав три роки за образи військових, проте може сісти на довше
Вінницький блогер отримав три роки за образи військових, проте може сісти на довше
Детальніше
Спецоперація у Вінниці батько військового допоміг затримати ділка на величезному хабарі
Спецоперація у Вінниці: батько військового допоміг затримати ділка на величезному хабарі
Детальніше
14 фіктивних актів замість реальної допомоги як недбалість посадовців убила дитину на Вінниччині
14 фіктивних актів замість реальної допомоги: як недбалість посадовців убила дитину на Вінниччині
Детальніше
Водіям на замітку у неділю в центрі Вінниці частково перекриють проїзд
Водіям на замітку: у неділю в центрі Вінниці частково перекриють проїзд
Детальніше
Мільйонні перегляди та нецензурна лайка на адресу ТЦК: вінницьку тіктокерку взяли під варту
Мільйонні перегляди та нецензурна лайка на адресу ТЦК: вінницьку тіктокерку взяли під варту
Детальніше
Генетичний код з народження маленькі вінничани отримали свої перші вишиванки
Генетичний код з народження: маленькі вінничани отримали свої перші вишиванки
Детальніше