Мешканки шести громад Вінниччини зможуть безкоштовно пройти онкоскринінг на первинці

Мешканки шести громад Вінниччини зможуть безкоштовно пройти онкоскринінг на первинці

12:44 26.09.2024

Рак шийки матки - найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Минулого року на Вінниччині вперше це захворювання діагностували у 107 мешканок. З них на пізній стадії про хворобу почули 48%.

Про це нагадали на спільному брифінгу заступниці директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації Тетяни Бондаренко, директора Подільського регіонального онкоцентру Сергія Перегончука, генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Ігоря Матковського, президента ГО «РК КЛУБ «ВІННИЦЯ ПОСТУП» Юрія Максименка.

Пройти безкоштовний онкоскринінг на виявлення раку шийки матки безпосередньо в своїх громадах можуть мешканки таких громад:

  • Теплицької, 
  • Жмеринської, 
  • Могилів-Подільської, 
  • Іллінецької, 
  • Тульчинської,
  • Немирівської.

Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря та прийти на прийом.

Така діагностика стала можливою завдяки реалізації проєкту «Рання діагностика раку шийки матки у жінок в сільській місцевості». Грант для його впровадження надав проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Допомагатиме реалізовувати проєкт Rotary Club Vinnytsia Postup. Президент ГО «РОТАРІ КЛУБ «ВІННИЦЯ ПОСТУП» Юрій Максименко зазначив, що їхня громадська організація з перших днів повномасштабного вторгнення стала надійним партнером медичної галузі Вінниччини.

Директор Подільського регіонального онкоцентру Сергій Перегончук повідомив, що у кожної другої жінки, хворої на рак шийки матки, захворювання виявлене в занедбаному стані. За результатами проєкту цього року виявлено в 1% випадків рак локально, в 11,5% випадків передракові захворювання шийки матки, що потребують обов’язкового лікування. Тож важливо звертатися вчасно на профілактичні огляди до сімейних лікарів.

Долучився до проєкту «Рання діагностика раку шийки матки у жінок в сільській місцевості» й обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Як зазначив Генеральний директор Центру Ігор Матковський, на базі лабораторії проводитимуть ПЛР-дослідження.

Нагадаємо, Подільський регіональний центр онкології проводить виїзні прийоми лікарів, виїзди в громади області пересувного мамографа «Квітка». Обстеження – безоплатні за наявності роздрукованого та е-направлення від сімейного/лікуючого лікаря.

Embedded thumbnail for Мешканки шести громад Вінниччини зможуть безкоштовно пройти онкоскринінг на первинці

Читайте також

На Вінниччині у червні зареєстрували 41 випадок туберкульозу
На Вінниччині у червні зареєстрували 41 випадок туберкульозу
Детальніше
Чому вінницькі комарі стали агресивнішими та як від них захиститися
Чому вінницькі комарі стали агресивнішими та як від них захиститися
Детальніше
На пляжі по вулиці Гонти у Вінниці виявили холероподібний вібріон
На пляжі по вулиці Гонти у Вінниці виявили холероподібний вібріон
Детальніше
Нова методика замінить кардіостимулятор прорив вінницьких кардіохірургів
Нова методика замінить кардіостимулятор: прорив вінницьких кардіохірургів
Детальніше
Вінниця вшанувала пам'ять медиків, які загинули, рятуючи життя інших
Вінниця вшанувала пам'ять медиків, які загинули, рятуючи життя інших
Детальніше
Вінничанам розповіли, де у липні можна безоплатно пройти мамографію
Вінничанам розповіли, де у липні можна безоплатно пройти мамографію
Детальніше