Мер Вінниці Сергій Моргунов: "З 14 березня вінницькі школярі навчатимуться дистанційно"

Мер Вінниці Сергій Моргунов: "З 14 березня вінницькі школярі навчатимуться дистанційно"

20:58 11.03.2022

Відновлення роботи торговельних мереж Вінниці, дистанційне навчання, розміщення біженців та формування гуманітарних вантажів. Про це і не тільки йшлося сьогодні, 11 березня, під час спільного брифінгу начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова, Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов зазначив, що на Вінниччині ситуація спокійна та контрольована, бойові дії не ведуться. Втім, інші міста України потерпають від ракетно-бомбових ударів російської армії.

Сергій Борзов зазначив, що на Вінниччину продовжують приїжджати біженці. Люди транзитом їдуть на західну Україну та до Молдови.

Лише транзитом за добу у Вінницькій області залишилося 15 тисяч людей. На ранок зазвичай вони їдуть далі. Тоді ми приймаємо інших. Наразі маємо 18 тисяч місць для розміщення біженців, - каже Сергій Борзов.

Також він зауважив, що з початку війни на території Вінниччини народилися 473 дитини.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу повідомив, що місто продовжує забезпечувати послугами вінничан: тепло, вода, світло подаються в штатному режимі.

Сьогодні чимало вінничан звертались, щоб поруч з онлайн-сервісами оплати за комунальні послуги, працювали каси. Ми відкрили каси в управлінських компаніях, центри обслуговування споживачів вже працюють. Всі субсидії видані і надаються в повному обсязі, - каже Сергій Моргунов.

Міський голова подякував підприємцям, які відкрили свої магазини, заклади надання послуг, продажу побутової хімії, одягу, взуття. Відтак, сьогодні запрацювали промислові відділи на ринках "Урожай", "Мрія" та "Володимир".

Вінниця набуває ролі логістичного хабу. Тому звертаюсь до підприємців, у кого є складські площі від п'яти тисяч кв. м. Просимо надати їх у тимчасову оренду. Вони нам потрібні для того, щоб формувати запаси. З відповідними пропозиціями звертайтеся на 15-60, - зазначив Сергій Моргунов.

Міський голова повідомив, що у Вінниці наразі перебуває близько тисячі біженців, з них - 250 дітей. Зареєструвалось 545 осіб, які вирішили залишитися у місті.

Очільник Вінниці розповів, що з 14 березня відновлюється навчання у дистанційному режимі для школярів.

Розклад буде гнучким, враховуючи наявність викладацького складу. Зрозуміло, що у разі повітряної тривоги, уроки будуть призупинятися і пізніше відновлюватися. Нам важливо, щоб діти поверталися до звичного для себе життя і навчалися у школі. Також з понеділка працюватимуть п’ять чергових дитячих садочків: 3, 10, 26, 30, 38. Вони розташовані у різних районах міста. Все більше підприємств відкривається і вінничанам потрібно, щоб дітки були у дошкільних навчальних закладах. Режим роботи садочків з 9:30 до 18:30. Більш детальна інформація буде розміщена на сайті Вінницької міської ради.

За словами голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового, на Вінниччині сьогодні перебуває майже 40 тисяч переселенців.

Переселенців влаштовують, допомагають продуктами та всім необхідним. Допомагають усі: жителі громад, керівники громад, бізнес, фермери, органи держаної влади та самоврядування. Люди дякують за підтримку та допомогу, - говорить Вячеслав Соколовий.

Він додав, що у волонтерські центри продовжує надходити допомога з Німеччини та Польщі: медикаменти, продукти харчування, товари першої необхідності.

Крім того, Вячеслав Соколовий зауважив, що на Вінниччині продовжують створювати добровольчі формування територіальних громад.

Читайте також

До ЗСУ найближчим часом зможуть піти понад 4 тисячі ув’язнених
Детальніше
Юні вінничани поділились враженнями від візиту до французького міста Діжон
Детальніше
З 18 червня в Україні має з’явитися електронний військовий квиток з QR-кодом
Детальніше
Вінницька громада спільно з гуманітарним штабом підсилила ще одну військову частину
Детальніше
У Вінниці зі 100-річчям привітали ветерана Другої світової війни, полковника Павла Кобу
Детальніше
На Вінниччині взяли на хабарі чоловіка, який обіцяв підприємцям вплинути на ТЦК
Детальніше