“Меморіальний музей Чайковського” у Браїлові стане філією Вінницького краєзнавчого музею

“Меморіальний музей Чайковського” у Браїлові стане філією Вінницького краєзнавчого музею

11:54 19.01.2021
158

На засіданні постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Вінницької облради депутати одностайно підтримали проєкт рішення про створення нового відокремленого підрозділу Вінницького обласного краєзнавчого музею у селищі Браїлів. 

Йдеться про передачу “Меморіального музею П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк” зі спільної власності територіальних громад Жмеринського району у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області, — інформує Вінницька обласна рада. 

“Меморіальний музей П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк” нині нараховує понад 3000 цікавих експонатів, його відвідують не тільки українські туристи, а й іноземні делегації, адже ім`я композитора Петра Ілліча Чайковського – всесвітньо відоме, як і його твори. Проте, недосконала матеріально-технічна база музею не дозволяє йому розвиватися потужно. Очевидну необхідність фінансової та наукової підтримки, а також можливостей застосування сучасних підходів для ефективної роботи закладу розуміють і в Жмеринській районній раді, яка готова безоплатно передати все майно музею на баланс області. 

Знаю, що тільки наш обласний краєзнавчий музей, в якому працюють фахові науковці, зможе професійно оновити експозиції музею Чайковського та фон Мекк, – зазначив на засіданні комісії заступник голови обласної ради Ігор Івасюк. – Передача цього музею у підпорядкування обласному краєзнавчому – це перший крок для створення повноцінного об`єкта культури. Ми всі бачимо, як російська пропаганда  намагається відірвати Чайковського від України. Але він має українське коріння, на українській землі народилося чимало його геніальних творів. До речі, саме в нашому Браїлові Петро Ілліч написав балет “Лебедине озеро”.  І люди мають про це знати.

За словами Ігоря Івасюка, в стратегії культурного розвитку області та її туристичної привабливості є плани про створення єдиного електронного квитка для відвідування музеїв Вінниччини.

Нагадаємо, у Вінниці конкурс хореографічного мистецтва проведуть в онлайн-режимі.

Читайте також
Вінницькі музейники планують реставрувати піаніно Леонтовича
Детальніше
У Вінниці презентували відреставрований стіл Петлюри
Детальніше
Вінничан запрошують на виставку унікальних годинникових механізмів і пристроїв
Детальніше
Вінничанка написала книгу про музичну культуру Вінниці від давніх часів до середини XX століття
Детальніше
На Вінниччині визначили цьогорічних обласних стипендіатів в галузі культури й мистецтв
Детальніше
Помер колишній директор Тростянецького будинку культури
Детальніше