Медзаклади Вінниччини отримали "Калій-йодид": що потрібно знати про препарат

Медзаклади Вінниччини отримали "Калій-йодид": що потрібно знати про препарат

14:01 20.08.2022

Йод – це мікроелемент, потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює обмін речовин. Його нестача в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та метаболізму.

Нестача йоду в організмі може спричинити збільшення щитоподібної залози (зоб), затримку росту й інтелектуального розвитку у дітей, порушення обмінних процесів, загрозу переривання вагітності (навіть незначний дефіцит йоду у жінок під час вагітності спричиняє освітні та когнітивні порушення у дітей в майбутньому), рак щитоподібної залози.

Вважають безпечною дозу йоду в 1 000 мкг (1 мг) на добу. Залежно від віку добова потреба в йоді складає від 90 до 300 мкг. Для жінок така норма становить 150-300 мкг, а для чоловіків – до 300 мкг, - повідомляють у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Для дітей добова норма становить:

  • 0-6 років – 90 мкг;
  • 6-12 років – 120 мкг.

Щоб уникнути йододефіциту, до щоденного раціону варто включити морепродукти (мідії, кальмари, креветки, ікру), білу рибу (минтай, хек, тріску) морську капусту (ламінарію), овочі (картоплю, редиску, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, ананаси, хурму), яйця, молоко, яловичину, волоські горіхи.

Найпростішою профілактикою дефіциту йоду в організмі є споживання йодованої солі, насиченої цим мікроелементом. Отож для приготування щоденних страв замініть звичайну сіль на йодовану.

Загроза радіаційного впливу

Варто зазначити, що в умовах воєнних дій важливими є знання щодо кроків під час виникнення надзвичайної ситуації. Однією з таких є загроза радіаційного впливу. Особливу небезпеку для здорового функціонування організму людини становить опромінення щитоподібної залози радіоактивним йодом.

Щоб захистити себе вчасно у разі необхідності, зверніть увагу на особливості йодної профілактики.

Відповідно до Наказу МОЗ від 9 березня 2021 року "Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії", йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду.

Вінниччина отримала "Калій-йодид"

Медичні заклади Вінниччини отримали партію препарату для йодопрофілактики "Калій-йодид". Проте, нераціональне приймання препаратів йоду для "профілактики" без потреби – неприпустимо. Важливо знати, що йодна профілактика здійснюється одноразово.

У разі виникнення надзвичайної ситуації слід дотримуватися вказівок Центру громадського здоров’я та місцевої влади та чекати офіційних повідомлень, а не здіймати паніку. Безпідставний чи надмірний приймання препаратів йоду шкідливий для вашого здоров’я!

Регламент йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії визначає наступне дозування препарату стабільного йоду (калій йодид) для різних вікових груп:

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг;
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг;
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг;
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю – 125 мг.

Це важливо!

Йодид калію слід приймати після їжі та лише після офіційного оповіщення про радіаційну аварію і необхідність йодної профілактики. Дорослим старше 40 років йодна профілактика зазвичай не потрібна.

Нагадаємо, станом на 15 серпня ситуація щодо радіаційного гамма-фону на Вінниччині лишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення.

Читайте також

Протягом двох тижнів у Вінниці можна безкоштовно обстежити шкіру на новоутворення
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше
Як захиститися від хакерських атак: рекомендації вінничанам від кіберполіції
Детальніше
У Липовецькій громаді сапери знищили мінометну міну часів Другої світової
Детальніше
Фахівці вінницької лікарні побували в Національному реабілітаційному центрі Латвії
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше