Медзаклади Вінниччини готуються до складної зими
Медичні заклади Вінниччини готуються до чи не найскладнішої за часи незалежності України зими.
В підвалі однієї з лікарень готують укриття для персоналу і пацієнтів. Розраховані приміщення на 400 людей. Також стаціонари оснащують генераторами на випадок відключень електроенергії.
Ми їх як би розділили на дві черги, на два різних рівні укриттів, одні укриття будуть стосуватись повітряних тривог і звичайного потрапляння снарядів. Але ще є одне досить велике приміщення метрів 70 квадратних, взагалі без контакту з зовнішнім світом. 0:47; 00:57 Вентиляційне сполучення тільки через вентиляцію самого закладу охорони здоров’я, – каже директор лікарні Ігор Матковський.
Таке сховище захистить навіть у разі хімічної або радіаційної небезпеки. Тут є 200 протигазів і стаціонарний телефон. Після ремонту приміщення доукомплектують всім необхідним.
Вичищаємо, доводимо до ладу, щоб більш-менш було комфортно. Є вже буржуйка, тобто вже готуємось до опалювального сезону, не дивлячись на те що всі підвали у нас опалюються, але все ж таки, раптом щось стане не так, - говорить директор лікарні.
Закупили воду з їжею на випадок, якщо доведеться провести у сховищі якийсь час, а також інші першочергові речі.
Придбані вогнегасники та ще дещо. Наприклад, є розкладачки, є матраци, люди зможуть і поспати, і просто відпочити, - говорить Ігор Матковський.
Розраховані ці укриття на 400 людей. На випадок аварійного відключення електроживлення, лікарня має два генератори.
За словами заступниці директорки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяни Бондаренко, генератори мають бути у кожному медзакладі критичної інфраструктури, а таких в області 64.
В першу чергу мова про обласні заклади, це заклади куди везуть швидкі, там де оперують, де є реанімації й палати інтенсивної терапії, пологові будинки. У таких лікарнях є 127 генераторів електроживлення, – розповіла Тетяна Бондаренко.
Також у чотирьох медичних закладах Вінницької області монтують генератори додаткової потужності. Їх під'єднають найближчим часом.
Щоб у разі екстреного відключення можна було під'єднати не тільки одне відділення реанімації, а щоб кількість підключених точок було розширено і для того, щоб ми розуміли - це не на годину чи дві, а щоб заклад міг працювати добу, чи навіть п’ять діб, - говорить Тетяна Бондаренко.
Важливо не тільки мати генератори, а й забезпечити їх паливом, адже від цього залежить робота медичних закладів області під час надзвичайних ситуацій.
За кошти обласного бюджету в одному з закладів обласного підпорядкування у нас створено запас паливно-мастильних матеріалів для генераторів на п'ять діб роботи закладів обласного підпорядкування, - розповіла заступниця директора департаменту.
Забезпечити генераторами планують не лише стаціонарні лікарні Вінниччини, а й заклади первинної меддопомоги.
В селах залишаються амбулаторії, там є холодильники, в яких зберігається вакцина, лікарські засоби, і тому ми рекомендуємо головам територіальних громад забезпечити амбулаторії сімейної медицини в громадах також невеликими генераторами, - каже Тетяна Бондаренко.
У випадку аварійних відключень від електропостачання у профільному департаменті розробили певний алгоритм дій. Пацієнтів ушпиталюватимуть ті лікарні, які в на той момент зможуть надавати допомогу.
Нагадаємо, ворог кожного дня завдає цинічних ракетних та артилерійських ударів по українських містах. Через це зростає кількість жертв серед цивільного населення. Тому вкрай важливо володіти навичками, які допоможуть врятувати чиєсь життя.