Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла
Восьмирічна Настя з Вінниччини отримала опіки 26% тіла, коли бавилась біля багаття. Рятували дівчинку опікові хірурги одразу двох країн — України та Швейцарії.
Про це інформує перше медичне об'єднання Львова.
Настя гралася з друзями неподалік домівки. Стояла біля вогнища. Полум’я від бензину, який діти підлили у багаття, миттю перекинулося на одяг дівчинки та обпалило ніжки. Вогонь уразив 26% тіла Насті. При цьому більшість опіків — глибокі, - йдеться у повідомленні.
Першу допомогу дівчинці надали у Вінниці. А потому транспортували до Львова — у найбільше в західних регіонах України опікове відділення Дитяча Лікарня Святого Миколая.
![Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла](/sites/default/files/styles/compressor/2048x1536/inline-images/mediki-vryatuvali-8-richnu-vinnichanku-yaka-otrimala-26-opikiv-tila.jpg?itok=pQzpW4ED)
Львівські опікові хірурги одразу взялися оперувати Настусю. Вони висікли відмерлі тканини та встановили на уражені ділянки вак-систему. Це спеціальний апарат, який за допомогою від’ємного тиску витягує виділення з рани, осушує її та не дає множитися бактеріям.
З огляду на важкість опіків і відсутність необхідних умов та обладнання для подальшої боротьби за життя і здоров’я дитини, лікарі були змушені відправити маленьку пацієнтку за кордон — до одного із найбільших опікових центрів Швейцарії — KINDERSPITAL Zürich 🇨🇭. Ця дитяча лікарня повсякчас приймає найважчих українських діток із термічними травмами.
![Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла](/sites/default/files/styles/compressor/2048x1536/inline-images/mediki-vryatuvali-8-richnu-vinnichanku-yaka-otrimala-26-opikiv-tila-2.jpg?itok=Vxq7OXDy)
До Цюриха Настусю супроводжувала львівська опікова хірургиня Леся Стрілка (Lesia Strilka). Там наша лікарка спільно зі швейцарськими колегами продовжила оперувати свою пацієнтку. Пересаджувала на рани дівчинки спершу донорську, а потім і її власну шкіру.
Зараз рани вже гояться, шкіра чудово прижилася і Настя вже почувається значно ліпше. За нею продовжують доглядати швейцарські спеціалісти.
![Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла](/sites/default/files/styles/compressor/1536x2048/inline-images/mediki-vryatuvali-8-richnu-vinnichanku-yaka-otrimala-26-opikiv-tila-3.jpg?itok=b26T0N5a)
З львівськими лікарями спеціалісти Kinderspital Zürich планують розпочати плідну співпрацю — мріють, аби одного дня й українська медична система дозволяла рятувати дітей з найважчими опіками.
На місці опіків у Насті згодом утворяться рубці. Вона ростиме, а шкіра на місці опіків — ні. Аби дівчинка не страждала все своє дитинство, її опікові рубці потрібно буде шліфувати. Аби допомагати таким діткам як Настуся вдома — в Україні, благодійна платформа dobro.ua, Kyivstar та Національний реабілітаційний Центр НЕЗЛАМНІ UNBROKEN Ukraine збирають на сучасний лазер для шліфування рубців у діток із опіками будь-якого ступеня. Цей апарат допоможе полегшити їхнє дорослішання. Він має повертати рухливість та ріст обпеченим ділянкам шкіри, які з часом твердішають і стають менш еластичними, - інформують львівські лікарі.
Долучайтесь до допомоги
Допомогти дітям з опіками отримувати якісну та безкоштовну медичну допомогу в Україні може кожен. Для цього потрібно лише перейти за посиланням та підтримати збір.
Потреба в лазері — нагальна. Адже опіки — одна з найпоширеніших дитячих травм у світі. В Україні ж діти нині отримують не лише побутові опіки, а й мінно-вибухові. Тож, поки триває ця війна, число маленьких українців, які потребують лікування лазером, лише зростатиме.