Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла

Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла

14:35 23.11.2023

Восьмирічна Настя з Вінниччини отримала опіки 26% тіла, коли бавилась біля багаття. Рятували дівчинку опікові хірурги одразу двох країн — України та Швейцарії. 

Про це інформує перше медичне об'єднання Львова.

Настя гралася з друзями неподалік домівки. Стояла біля вогнища. Полум’я від бензину, який діти підлили у багаття, миттю перекинулося на одяг дівчинки та обпалило ніжки. Вогонь уразив 26% тіла Насті. При цьому більшість опіків — глибокі, - йдеться у повідомленні.

Першу допомогу дівчинці надали у Вінниці. А потому транспортували до Львова —  у найбільше в західних регіонах України опікове відділення Дитяча Лікарня Святого Миколая.

Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла

Львівські опікові хірурги одразу взялися оперувати Настусю. Вони висікли відмерлі тканини та встановили на уражені ділянки вак-систему. Це спеціальний апарат, який за допомогою від’ємного тиску витягує виділення з рани, осушує її та не дає множитися бактеріям. 

З огляду на важкість опіків і відсутність необхідних умов та обладнання для подальшої боротьби за життя і здоров’я дитини, лікарі були змушені відправити маленьку пацієнтку за кордон — до одного із найбільших опікових центрів Швейцарії — KINDERSPITAL Zürich 🇨🇭. Ця дитяча лікарня повсякчас приймає найважчих українських діток із термічними травмами.  

Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла

До Цюриха Настусю супроводжувала львівська опікова хірургиня Леся Стрілка (Lesia Strilka). Там наша лікарка спільно зі швейцарськими колегами продовжила оперувати свою пацієнтку. Пересаджувала на рани дівчинки спершу донорську, а потім і її власну шкіру. 

Зараз рани вже гояться, шкіра чудово прижилася і Настя вже почувається значно ліпше. За нею продовжують доглядати швейцарські спеціалісти.  

Медики врятували 8-річну вінничанку, яка отримала 26% опіків тіла

З львівськими лікарями спеціалісти Kinderspital Zürich планують розпочати плідну співпрацю — мріють, аби одного дня й українська медична система дозволяла рятувати дітей з найважчими опіками. 

На місці опіків у Насті згодом утворяться рубці. Вона ростиме, а шкіра на місці опіків — ні. Аби дівчинка не страждала все своє дитинство, її опікові рубці потрібно буде шліфувати. Аби допомагати таким діткам як Настуся вдома — в Україні, благодійна платформа dobro.ua, Kyivstar та Національний реабілітаційний Центр НЕЗЛАМНІ UNBROKEN Ukraine збирають на сучасний лазер для шліфування рубців у діток із опіками будь-якого ступеня. Цей апарат допоможе полегшити їхнє дорослішання. Він має повертати рухливість та ріст обпеченим ділянкам шкіри, які з часом твердішають і стають менш еластичними, - інформують львівські лікарі.  

Долучайтесь до допомоги

Допомогти дітям з опіками отримувати якісну та безкоштовну медичну допомогу в Україні може кожен. Для цього потрібно лише перейти за посиланням та підтримати збір

Потреба в лазері — нагальна. Адже опіки — одна з найпоширеніших дитячих травм у світі. В Україні ж діти нині отримують не лише побутові опіки, а й мінно-вибухові. Тож, поки триває ця війна, число маленьких українців, які потребують лікування лазером, лише зростатиме.

Нагадаємо, у 2022 році двох поранених унаслідок ракетного удару на Вінницю 17 липня доправили до Львова, в опіковий центр

Читайте також

Працівники калинівської лікарні передали FPV-дрони захисникам на Донеччину
Детальніше
Тисячі врятованих життів: інсультному відділенню Вінницької лікарні ім. Ющенка - 20 років
Детальніше
Кабінети МРТ, КТ та Рентген-операційна: у Подільському центрі онкології тривають ремонтні роботи
Детальніше
У Тульчинській лікарні відремонтували пасажирський ліфт
Детальніше
Де та які види безкоштовних медичних послуг надають для учасників бойових дій у Вінниці?
Детальніше
У Вінниці змінився керівник Клінічного Центру інфекційних хвороб
Детальніше