Інсульт "помолодшав": на Вінниччині за пів року пролікували понад 2,5 тис. хворих

Інсульт "помолодшав": на Вінниччині за пів року пролікували понад 2,5 тис. хворих

15:15 21.09.2022

Інсульт "помолодшав", про це розповіла під час засідання колегії Департаменту охорони здоров'я та реабілітації обласної військової адміністрації Тетяна Височанська.

Готуючись до Колегії експертна група опрацювала понад 1200 карт пацієнтів, аби оцінити дотримання вимог профільного пакета Національної служби здоров'я України та чинного маршруту пацієнта. За шість місяців цього року на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я Вінниччини проліковано 2 745 хворих з інсультами.

Пацієнти з підозрою на гострий інсульт, особливо ті, які перебувають в межах "терапевтичного вікна", підлягають екстреній госпіталізації в найближчий інсультний центр, який надає допомогу пацієнтам відповідно до вимог чинного профільного пакета НСЗУ. Обов’язковим є попереднє повідомлення чергового лікаря про екстрену госпіталізацію хворого. Однак, ми бачимо, що не завжди "швидка" доправляє хворих за маршрутом. А це впливає на якість надання допомоги пацієнту, зокрема проведення тромболізису, - зазначає відвідувачка 22 відділення комунального некомерційного підприємства "Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка" Тетяна Височанська.  

У Вінницькій області в Національній службі здоров'я України законтрактувались за пакетом надання медичної допомоги хворим з інсультом дев'ять закладів охорони здоров'я, а саме: 

  • Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги;
  • Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня Вінницької міської ради;
  • Вінницька міська клінічна лікарня №1;
  • Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О.І.Ющенка Вінницької обласної ради;
  • Бершадська обласна лікарня інтенсивного лікування Бершадської міської ради;
  • Жмеринська центральна районна лікарня Жмеринської міської ради;
  • Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування Могилів-Подільської міської ради;
  • Немирівська міська лікарня;
  • Ямпільська територіальна лікарня.

На сьогодні є тенденція до "помолодшання" інсультів. Постає питання, а де ж лікуються пацієнти молодого віку? Хочу відзначити, що у 2020 році в інсультному відділенні обласної лікарні ім. акад О.І.Ющенка, 45% пацієнтів були віком до 60 років. Організація надання допомоги хворим з інсультами потребує подальшого удосконалення. Існує потреба в корекції чинного маршруту пацієнта з підозрою на інсульт, в першу чергу з метою забезпечення ургентної допомоги. Екстрена медична допомога має тісно контактувати із лікувальними закладами, які законтрактовані на пакет медичної допомоги хворим з інсультом, - додала експерт департаменту охорони здоров'я та реабілітації обласної військової адміністрації Тетяна Височанська.

Нагадаємо, інсульт посідає друге місце у світі за летальністю. Щороку в Україні лікарі фіксують до 150 тисяч інсультів. Які ж симптоми мають насторожити аби не пропустити крововилив розповіла Тетяна Височанська.

Читайте також

Фахівці вінницької лікарні побували в Національному реабілітаційному центрі Латвії
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше
У Вінниці Нацгвардійці допомогли юнаку, у якого стався епілептичний напад
Детальніше
У Вінниці усіх охочих щепитимуть від дифтерії та правця
Детальніше