Інформація для біженців в Польщу умови і список документів

Інформація для біженців в Польщу: умови і список документів

09:25 25.02.2022

24 лютого Росія почала військовий наступ в Україну. Польща заявила про готовність прийняти українських біженців. Оскільки в Україні введено воєнний стан, кордон НЕ ЗМОЖУТЬ покинути чоловіки віком від 18 до 60 років.

Всі прикордонні пункти з Польщею відкриті. Країна готується прийняти до 5 млн біженців. Щоб отримати міжнародний захист у Польщі, потрібно звернутися в Прикордонну службу. Співробітники Служби розглядають всі заявки від біженців. З собою також можна взяти домашніх тварин без документів, але їх потрібно задекларувати на кордоні.

Якщо ви перебуваєте в місті, з якого важко виїхати, можна написати волонтерам в телеграмі, які допоможуть вам дістатися до Польщі - @VolunteerFBC

Влада Польщі спростила правила в'їзду для українців: тепер їм не потрібні ПЛР-тести. Необов'язково навіть мати закордонний паспорт. Біженців відправлять на найближчий прикордонний пункт і видадуть тимчасові документи. Для отримання інформації телефонуйте на інформаційний номер: +48 47 721 75 75 або надішліть електронний лист: ukraina@udsc.gov.pl

Нагадаємо, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України Володимир Зеленський постановив:

1. Оголосити та провести загальну мобілізацію.

Читайте також

Паливозаправник, "мавіки", рації, мікроавтобус закупила Вінницька громада для нацгвардійців
Детальніше
Дядя Гріша у Вінниці! Волонтер на кріслі колісному зібрав понад 8 млн грн на армію
Детальніше
В аварії на Запоріжжі загинув Захисник з Калинівщини Олександр Бертман
Детальніше
На два роки засудили колишнього військового з Тульчина, який просив "очистити Україну від нацистів"
Детальніше
Могилів-подільські прикордонники затримали “ухилянта”, який заскочив у вантажний потяг
Детальніше
В Резерв+ тепер став доступним військово-обліковий документ в електронному вигляді
Детальніше