Голос громад Крижопіль

Голос громад: Крижопіль

17:23 30.09.2022

“Голос громад” – новий проєкт, започаткований журналістами телеканалу “ВІТА”, спрямований на висвітлення місцевих ініціатив. Вчимось разом посилювати спроможність громад Вінниччини, поширюючи їх успішний досвід впровадження власних громадських ініціатив. 

А першою в об'єктив потрапила Крижопільська громада.

І спорт, і безпека…

Для молоді Крижополя новенький спортмайданчик - мрія, яка нарешті стала реальністю. Їхній проєкт виграв обласний конкурс  «Комфортні громади».

Коли ми почули, що є такий проєкт, не змогли обійти його стороною. Це потреба часу, щоб кожна дитина мала право на розвиток, незалежно від того, чи вона живе у великому місті, чи у районному центрі, - каже заступниця крижопільського селищного голови Валентина Чабанюк.

Новий підхід в Крижополі й до освіти. Головне - не змушувати, а заохочувати до навчання. Для цього у школярів є все: просторі класи з сучасними меблями, наукові лабораторії, 3Д-принтери, окуляри з віртуальною реальністю та фотостудія.  

В усіх опорних навчальних закладах впроваджено електронний документообіг, який уже діє у нашій селищній раді. Бачимо як це добре - запровадити електронний журнал, який підтягує відповідно й електронний щоденник, - говорить Валентина Чабанюк.

Голос громад Крижопіль

Та перш за все – безпека. Облаштовують шкільні сховища за всіма вимогами. 

Є вбиральні, є вода, є вентиляція… Усе для того, щоб навчальний процес у нашій громаді розпочався вчасно, - каже секретар Крижопільської селищної ради Юрій Василишен.

На території школи – камери. Відео з них будуть бачити поліцейські. Тож вчасно відреагують в разі необхідності.  

Впроваджуємо відкриття ситуаційного центру, який буде моніторити всі школи і садочки, відео нагляд, тривожні кнопки, і так далі, - говорить секретар Крижопільської селищної ради Ігор Василишин.

Загалом на вулицях Крижополя понад 30 камер. Вони допомагають поліції громади миттєво розкривають злочини. 

У нас є камери з розпізнаванням облич, а також на в’їздах в Крижопіль у нас є камери, які фіксують транспортні засоби, які запам'ятовують номера авто, - пояснює поліцейський офіцер громади Микола Онищук.

Об'єднала довіра

Довіра один до одного об’єднала Крижопільську громаду в складні часи. Разом допомагають нашим солдатам. На передову відправляють машини, домашню їжу та збирають гроші на амуніцію. Певні, тільки згуртувавшись довкола Президента України та всього військово-політичного керівництва держави, зможемо здолати ворога.  

Громада кожного дня наближає перемогу нашої країни, тобто ми об’єднанні й готові працювати кожного дня, - говорить Юрій Василишен.

Голос громад Крижопіль

Крижопільська – одна з перших громад в області, куди поїхали переселенці. Щоб зарадити їм зусиль самих людей не вистачило. Допомогли міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, очолюваний Володимиром Гройсманом і керівництво Вінницької обласної військової адміністрації. 

Перша гуманітарна допомога призначалась для ВПО, їх на сьогодні у нас 2180 осіб, але ми не забуваємо і про тих мешканців, які живуть у нашій громаді, тому що вони в перші дні війни активно допомагали нашим Збройним Силам, тому наша мета - й їм надати допомогу, - додає Юрій Василишен.

Ще до війни Крижопільська команда працювала на розвиток громади. Робили усе, щоб людям було комфортно. Втім, зазначають, якби громади не отримали повноважень та фінансової незалежності, зрушити з місця не змогли б. Тільки після найбільш успішної реформи децентралізації Уряду Володимира Гройсмана, місцеве самоврядування стало дієвим. 

Децентралізація дала можливість ефективно та раціонально використовувати кошти, - говорить Юрій Василишен. - Але все залежить від того, як працює команда. Якщо команда працює ефективно, то кошти витрачаються на економічні програми та на розвиток громади.

Розв'язувати проблеми благоустрою в умовах війни – складно, але руки ніхто не опускає. Крижопільчани тримають свій фронт. 

Аграрний фронт

Працюють на благо усієї країни й місцеві аграрії. Кожна зібрана зернина тут на контролі. Жоден гектар не пустує. Працює на економіку та перемогу.  

Зробили звіт земельних ділянок, які знаходяться за межами усіх населених пунктів, - говорить Ігор Василишин. - Це допомагає моніторити ефективне використання земельних ділянок: бачимо, що оформлено, що не оформлено, як оформлено, під що оформлено, цільове призначення. Це дозволяє нам ефективніше наповнювати наш бюджет.

Голос громад: Крижопіль

Прозорість і відкритість

Правильно розставленні пріоритети – дають результат, бо команда працює прозоро і відкрито. 

Ввели електронний документообіг у селищній раді та структурних підрозділах для оперативного розв'язання питань, які ставляться перед нами, як органами місцевого самоврядування. Окрім того, уже понад рік використовуємо систему електронного голосування, яка також дає змогу нам показати принципи публічності, та відкритості до громадян, - говорить Ігор Василишин.

З вірою у майбутнє

Проблем у громаді вистачає, але спочатку вирішують нагальніші. Наприклад, каналізації в Крижополі не було десятки років. Нова команда за це взялася. Реконструкцію розпочали минулого року, але завадила війна.  

Кошти, які були заплановані за спів фінансуванням, Крижопільська громада вже використала. Зараз проєкт фактично на стадії закінчення, але кошти з обласного бюджету ми не доотримали, - пояснює Юрій Василишен.

На жаль, це не єдине питання у громаді, яке через війну, довелося поставити на паузу, а розроблену стратегію розвитку, частково змінити. 

Стратегія була прописана у 2021 році й сьогодні, мушу сказати відкрито, виконана на 70%, - визнає Юрій Василишен. - Але ми не зупиняємося і віримо в те, що в країні скінчиться війна і стратегія нашої громади буде виконана на всі 100%.

І ця впевненість об’єднує управлінську команду та людей. 

Нагадаємо, волонтери Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу завантажили та відправили продовольство до трьох громад Вінниччини.

Embedded thumbnail for Голос громад: Крижопіль

Читайте також

У Джулинці подбали про потреби військових, а у Райгороді допоможуть поліції
У Джулинці подбали про потреби військових, а у Райгороді допоможуть поліції
Детальніше
У Вінниці розробили програму розвитку малого та середнього бізнесу на 2024-2026 роки
У Вінниці розробили програму розвитку малого та середнього бізнесу на 2024-2026 роки
Детальніше
Безпека та оборона: як громади Вінниччини допомагають українським захисникам
Безпека та оборона: як громади Вінниччини допомагають українським захисникам
Детальніше
Вінницький досвід презентували на засіданні Ради безбар’єрності
Вінницький досвід презентували на засіданні Ради безбар’єрності
Детальніше
Вінничани взяли участь у тренінгу з підсилення спроможності громад
Вінничани взяли участь у тренінгу з підсилення спроможності громад
Детальніше
На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD
На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD
Детальніше