Енергетики закликають економити - дефіцит в енергосистемі на рівні 5%

Енергетики закликають економити - дефіцит в енергосистемі на рівні 5%

12:59 17.01.2024

Диспетчерський центр "Укренерго" попереджає про наявність протягом дня, з 8:00 до 20:00, дефіциту в енергосистемі на рівні приблизно 5%.

Як зазначено в повідомленні компанії в телеграм-каналі 17 січня, причиною цього є відчутне похолодання, через яке стрімко зростає споживання е/е, а електростанціям важко також швидко збільшити її виробництво.

"Укренерго" зазначила, що наразі електроенергії вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів, але ресурси електростанцій обмежені, зокрема через відновлювані роботи на ТЕС після масованих атак минулої зими. Крім того, ресурси ГЕС не можуть використовуватися безперервно, потрібен час для їх поповнення.

Тому, як і раніше, споживачів закликають до ощадливості й раціонального розподілу користування електроприладами.

В "Укренерго" уточнили, що протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки теплових електростанцій, повернуто в роботу після ремонту один блок.

Імпорт електроенергії зріс на 9% - до 3764 МВт-год і здійснюється зі Словаччини, Румунії та Молдови. Експорту немає майже два тижні.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 380 населених пунктів.

Як повідомлялося з посиланням на Міністерство енергетики, через негоду залишаються без світла 10 населених пунктів у Кіровоградській області, низка споживачів без світла і газу в Харкові після вчорашнього ракетного удару.

Нагадаємо, через негоду були знеструмлені понад добу 44 населені пункти у двох областях: в Кіровоградській — 30, в Миколаївській — 14. Через технічні порушення були також знеструмлені споживачі в Дніпропетровській та Запорізькій областях. 

Читайте також

Графіки діятимуть цілодобово: енергетики оголосили про відключення світла 18 червня
Детальніше
Погодинні відключення електроенергії 17 червня триватимуть весь день
Детальніше
У що українцям вигідно вкладати свої заощадження
Детальніше
Де у Вінниці 17 червня лагодять водогони та електромережі — повний перелік адрес
Детальніше
Відключення світла в неділю не планують, а от наступний тиждень буде складним
Детальніше
Де будуть проводити роботи на комунальних мережах Вінниці 14 червня
Детальніше