Експертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громади

Експертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громади

11:56 14.05.2021
48

13 травня Експертна рада конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громади” підбила підсумки. Розпочав засідання голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Сьогодні, на мою думку, на Вінниччині відбувається важлива подія – завершується конкурс обласної Ради “Комфортні громади”, і ми оголошуємо переможців. Переконаний, що наш конкурс цього року став унікальним майданчиком для реалізації ідей та планів громад –  проєктів їхнього розвитку. До сьогоднішнього – завершального етапу конкурсу – ми з вами пройшли непростий, але дуже цікавий шлях, – сказав Вячеслав Соколовий. – По-перше, я щиро вдячний депутатам за те, що вони, фактично, врятували цей конкурс. В проєкті бюджету на 2021 рік департаментом фінансів облдержадміністрації виділення коштів на конкурс взагалі не було передбачено. Обласна Рада наполягла на проведенні конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 млн грн на реалізацію проєктів-переможців.

За його словами, розвиток громад потрібно стимулювати. Були оновлені умови конкурсу, вони стали більш прийнятними для територіальних громад. Обласною Радою проведено потужну інформаційну кампанію. Разом з депутатами та експертами здійснювалися поїздки в громади, щоб почути думку кожного та допомогти оформити проєкти.

Дякую головам сільських, селищних, міських громад і жителям громад за щире прагнення розвивати свої території, робити їх комфортними. Мої слова вдячності – нашим партнерам та експертам, які супроводжували конкурс та надавали професійні консультації учасникам. Сама назва конкурсу – “Комфортні громади” – визначає його суть. Кожна громада на Вінниччині має стати комфортною для її жителів, причому, в усіх сенсах, – додав Вячеслав Соколовий.

Експертна рада визначила переможців конкурсу та ухвалила рішення про фінансування на основі експертного оцінювання кожного проєкту, яких загалом подали 213. На засіданні були присутні депутати обласної Ради Євгеній Шаповалов та Геннадій Мазур.

70 громад-переможців набрали від 65 до 92 балів, загальна вартість проєктів склала 53,2 млн грн. З них, очікуване фінансування з обласного бюджету – 19,7 млн грн, залучені кошти територіальних громад та їхніх партнерів – 33,5 млн грн. Найбільшу кількість балів набрали проєкти за напрямом “Сучасна громада” (39) та “Безпечна громада” (13). Отже можна констатувати, що найбільша кількість проєктів спрямована на розвиток і осучаснення інфраструктури, освітлення, будівництво майданчиків та сучасних логістичних локацій. Далі – безпека проживання у громадах, а також доступні послуги. Тому працюємо спільно для розвитку громад, – у своєму виступі зазначив заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив, що розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині надзвичайно важливий. І конкурс обласної Ради – один з інструментів для цього розвитку.

І цього року, і надалі спільно з громадами та нашими партнерами будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв`язання проблем, які існують чи виникають в громадах; підтримувати ініціативи громад; залучати до роботи громадські об’єднання, нашу молодь. Ми будемо шукати й, певен, знаходити нові механізми підтримки територіальних громад, – підбив підсумки голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Експертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громадиЕкспертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громадиЕкспертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громадиЕкспертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громадиЕкспертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громадиЕкспертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громадиЕкспертна рада оголосила переможців конкурсу Вінницької обласної Ради “Комфортні громади

Нагадаємо, до фінального етапу конкурсу “Комфортні громади” відібрали 162 вінницькі проєкти.

Читайте також
Гайсинська громада ухвалила Стратегію розвитку 2030
Детальніше
Громади Вінницького району вчили практиці інвестування
Детальніше
"Зелений" знецінюється, такий курс протримається до осені
Детальніше
Сутисківській громаді передали майно вартістю понад 3 млн грн
Детальніше
Вартість оренди гектара на Вінниччині вже вища, ніж у Франції
Детальніше
Вінницькі громади освоюють онлайн-сервіси служби зайнятості
Детальніше