Дозволили перебувати в укриттях із домашніми тваринами… Але є умови!

Дозволили перебувати в укриттях із домашніми тваринами… Але є умови!

11:21 26.01.2024

У Міністерстві внутрішніх справ внесли зміни до "Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту", і відтепер українцям дозволили перебувати в укриттях з тваринами.

Наказ внесли до Єдиного реєстру державних нормативних актів.

Передісторія питання

Наприкінці минулого року в Києві спалахнув гучний скандал, коли під час повітряної тривоги охоронець не пустив у бомбосховище двох дітей через те, що з ними був собака.

Ще в грудні юристи UAnimals звернулись до керівництва Міністерства внутрішніх справ із пропозицією змінити й оновити наказ від 2018 року із застарілою нормою. Нам відповіли, що міністерство починає працювати над розв'язанням проблеми. І от з Офіційного вісника України стало відомо, що МВС скасувало норму про недопуск тварин в укриття, - інформують в UAnimals.

Зоозахисники ініціювали зустріч профільних організацій щодо спільних принципів перевірки притулків та інших отримувачів допомоги та дали старт створенню єдиних вимог, методик перевірки та підходів до спільного «чорного списку» притулків.

Віднині люди, які приходять до бомбосховищ з домашніми улюбленцями, мають знаходитися в окремих приміщеннях або відокремлених місцях. Вони мають постійно наглядати за тваринами, дбати про безпеку домашніх улюбленців, оточуючих та майна, аби тварина його не пошкодила, та дотримуватися вимог санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил.

Власники порід тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, в обов'язковому порядку мають попіклуватися про повідок та намордник для тварини.

Нагадаємо, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України впроваджує новий інструмент для надання скарг громадян — бот, що дозволить ефективно реагувати на ситуації з недопуском до укриттів або зачиненими дверима під час масових обстрілів.

Читайте також

"Це було мрією дитинства": кінологиня з Вінниччини розповіла про службу з чотирилапими напарниками
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше
Як вінничанам захистити облікові записи в соцмережах - поради кіберполіції
Детальніше
В Кінологічному навчальному центрі народилися цуценята. Державна прикордонна служба поділилась відео
Детальніше
Гуртківців VinSmart Центрів навчали правил безпеки на дорозі
Детальніше
Вінницькі поліцейські провели тематичні заняття у дитячих таборах
Детальніше