Для сутисківської школи виділять 1 млн 100 тис. грн субвенції

Для сутисківської школи виділять 1 млн 100 тис. грн субвенції

10:41 11.06.2021
58

Для збереження навчального закладу у смт Сутиски робоча група Вінницької облради буде рекомендувати виділення 1 млн 100 тис. гривень субвенції з обласного бюджету. Також робоча група надала низку рекомендацій, які допоможуть покращити фінансову ситуацію у закладі.

10 червня відбулося підсумкове засідання робочої групи обласної Ради щодо вивчення ситуації із діяльністю і фінансуванням спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Сутиски. Робоча група виїхала у Сутиски. Про результати своєї роботи повідомили працівників школи і батьків вихованців у актовій залі закладу.

Було б дивним розглядати закриття такого закладу, - прокоментував після зустрічі з колективом заступник голови обласної Ради і голова робочої групи Ігор Івасюк. -  Робоча група опрацювала всі варіанти і виходила з найголовнішого критерію – закладу бути! Ми розробили дорожню карту, як це зробити - починаючи від формальних, але дуже важливих речей, таких як статут закладу, штатний розпис, ліцензування, і до питань фінансування. Також розуміючи фінансовий стан бюджету, ми будемо рекомендувати і голові обласної Ради, і депутатам внести зміни до обласного бюджету і передбачити субвенцію 1 млн 100 тис. гривень на утримання цього закладу. Зокрема, щоб провести обробку горища протипожежною сумішшю і отримати відповідний дозвіл на функціонування закладу.

Також Ігор Івасюк повідомив колективу школи, що Вінницький міський голова Сергій Моргунов хоче передати 110 тисяч у бюджет Сутисківської громади на утримання шістьох дітей з Вінниці, які навчаються у закладі. Раніше тільки Гніванська громада перерахувала кошти за учнів, які навчаються у сутисківській школі.

Сподіваюсь, що й інші громади так зроблять, тому що це буде чесно стосовно дітей, які навчаються у цьому закладі, але є жителями інших населених пунктів, - сказав Ігор Івасюк.

Власником сутисківської школи є територіальна громада. Бюджетний кодекс передбачає, щоб взяти заклад на обласний бюджет, у ньому має навчатися не менше 70% учнів з різних громад області. Нині у закладі ситуація протилежна: 70% вихованців – із сутисківської громади. Тож робоча група розробила низку рекомендацій для збереження закладу і покращення його фінансового становища. Їх зачитала заступниця начальника управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради і секретар робочої групи Олена Житанська.

Сьогоднішнє рішення робочої групи нам дало надію. Поки вони працювали, було велике хвилювання. Комісія приїздила до нас, ми їздили у Вінницю, ми слухали рекомендації, намагалися їх виконувати. Сьогодні, як нам обіцяно, віднайшли кошти і заклад має існувати, - зазначила заступниця директора школи з навчально-виховної роботи Тетяна Ольшевська. - Найбільша методична й інформаційна підтримка у нас була від цієї робочої групи, яка працювала протягом місяця.

Тепер, аби сутисківський заклад отримав фінансову допомогу з обласного бюджету, департаменти Вінницької облдержадміністрації, яка є розпорядником коштів, мають надати обґрунтовану уточнену суму коштів, необхідну для утримання непедагогічного персоналу коштом перерозподілу видатків департаменту гуманітарної політики та за умови внесення цієї пропозиції у галузеву програму та розробки Порядку надання коштів для підтримки.

Довідково

Робоча група із вивчення питання щодо можливості прийняття із комунальної власності Сутисківської селищної територіальної громади у спільну власність територіальних громад Вінницької області спеціалізованого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів смт Сутиски була створена відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового. Причиною для створення робочої групи обласної Ради стало звернення Сутисківського селищного голови Леоніда Дідуха та адміністрації і трудового колективу школи  щодо нестачі фінансування на утримання закладу. 

На сьогодні у Сутисках є дві школи та дитячий садочок. Обидві школи не мають 100% наповнення учнів: загальноосвітня заповнена на половину, спеціалізована – на 60%. У спеціалізованому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів навчаються 198 дітей, із них 75 – на цілодобовому перебуванні, серед яких троє дітей – під опікою та піклуванням. Серед учнів закладу 59 дітей із інших громад.

Нагадаємо, як рятують від закриття освітній заклад у Сутисках.

Читайте також
Футбольній школі “Нива” повернули історичну назву
Детальніше
У Жмеринці учасникам Координаційної ради показали дитсадок, школу та басейн
Детальніше
Єдиний внесок на Вінниччині сплачує понад 152 тисячі платників
Детальніше
1 млн 100 тис. грн субвенції буде виділено для збереження Сутисківської школи
Детальніше
Благодійні внески у обласних лікарнях Вінниччини - лише через термінали
Детальніше
Як не втратити шанс стати студентом?
Детальніше