Депутати обговорили виконання обласних програм і зміни до обласного бюджету

Депутати обговорили виконання обласних програм і зміни до обласного бюджету

11:04 14.04.2021

13 квітня постійна комісія з питань економіки, фінансів та бюджету під керівництвом Галини Якубович провела своє засідання онлайн на платформі ZOOM.

Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон, начальники управлінь та директори департаментів облдержадміністрації, начальник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський, генеральний директор КП «Вінницяоблтеплоенерго» Валерій Довбанюк.

Члени комісії заслухали звіти керівників комунальних підприємств щодо виконання фінансових планів та діяльності підприємств у 2020 році.

Коментуючи звіт генерального директора Вінницяоблтеплоенерго, хочу наголосити на тих ризиках, які можуть виникнути у підприємства з 1 травня. Адже саме тоді припиняється дія покладання спеціальних обов’язків. Це окрема норма, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України, яка визначає окремі пільгові умови отримання обсягу газу для виробництва теплової енергії. Навіть за наявності боргу такі підприємства мають право при сплаті не менше ніж 90 відсотків від спожитого газу, отримати відповідні обсяги на наступний місяць, – зауважив перший заступник голови Володимир Кістіон. – З 1 травня така можливість фіксованої ціни припиняється. Фактично, підприємство Вінницяоблтеплоенерго виходить на вільний ринок і матиме змогу шукати собі іншого постачальника газу, але лише у випадку відсутності боргів. Наразі у підприємства 63 млн грн боргу за газ. Тож рекомендую директору підприємства серйозно поставитися до ситуації та врахувати всі ризики і виклики, які очікуються.

Депутати підтримали внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік. Зокрема, передбачили кошти на відшкодування пільгового проїзду громадян на міжміських внутрішньообласних маршрутах, проведення реконструкцій відділень районних центральних лікарень, співфінансування інвестиційних проєктів.

Члени комісії розглянули та підтримали низку обласних програм щодо використання на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, інвентаризації земель.

Під час розгляду питання виконання програми розвитку фізичної культури й спорту у Вінницькій області на 2016-2021 роки депутати вирішили його на наступне засідання комісії та більш детально проаналізувати використання коштів на заходи програми.

Під час засідання постійної комісії також розглянули внесення змін до обласної програми будівництва, облаштування та утримання місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон. У змінах передбачається покращення прикордонних пунктів перетину у селах Цекинівка та Велика Кісниця, створення належних умов для перетину кордону громадянами України та Республіки Молдова.

Окрім того, погоджені зміни до обласної програми підтримки утримання об’єктів спільної власності територіальних громад області, які орендуються/експлуатуються окремими органами виконавчої влади на 2018-2021 роки, у зв’язку з потребою здійснення термінових заходів щодо запобігання аварійних ситуацій, необхідності поточного та капітального ремонтів. Передбачається залучення коштів з обласного бюджету в сумі 2,5 млн грн.

Нагадаємо, у Вінниці відбулося засідання комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів.

Читайте також

Будівництво укриттів у медзакладах та допомога ЗСУ - рішення 52 сесії Вінницької облради
Детальніше
Вінницька обласна станція юннатів зібрала кошти на Bandera Power для захисників
Детальніше
У Стрижавці та Мізяківських Хуторах капітально відремонтували ліцеї
Детальніше
Де знайдуть кошти для фінансування вінницького Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Депутати з'ясовували чи усунули резонансні порушення в психоневрологічному будинку-інтернаті
Детальніше
Нові вольєри для тварин-переселенців збудували у «Подільському зоопарку»
Детальніше