Депутати ухвалили Програму розвитку фізичної культури і спорту у Вінницькій області

Депутати ухвалили Програму розвитку фізичної культури і спорту у Вінницькій області

12:29 25.06.2021

На черговій 10 сесії обласної Ради депутати затвердили звіт про виконання рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання “Про Програму розвитку фізичної культури і спорту у Вінницькій області на 2016-2021 роки”. 

Протягом дії Програми в області розвивалися 95 видів спорту: 28 літніх олімпійських, 2 зимових олімпійських, 46 неолімпійських видів спорту та 19 видів спорту для осіб з інвалідністю. Це дало можливість залучити понад 23 тисячі спортсменів.

У регіоні функціонує 54 спортивних школи. Спортом в дитячо-юнацьких спортивних школах займається понад 18 тисяч юних спортсменів та в спортивних клубах – близько 4 тисяч. Наразі Вінниччина входить до 10-ти кращих регіонів України за підсумками Мінмолодьспорту з вищої спортивної майстерності.
До фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності на Вінниччині залучено понад 250 тис. осіб. В області створені та функціонують три центри фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, центри з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” та центри олімпійської підготовки. Активно спортивною діяльністю займаються Вінницька територіальна організація ВФСТ “Колос”, Вінницька обласна організація фізкультурно-спортивного товариства “Спартак”, ВОО ФСТ “Україна”. На Вінниччині також функціонують спортивні клуби військово-патріотичного та фізичного виховання “Дністер” ВТО ФСТ “Колос”, “Форпост” колишнього Ямпільського району.

Депутати також ухвалили нову Програму розвитку фізичної культури і спорту у Вінницькій області на 2021-2025 роки. На виконання заходів програми впродовж п’яти років необхідно залучити понад 320 млн грн. Це дозволить продовжити розвивати олімпійські і неолімпійські види спорту; надавати грошову винагороду переможцям і призерам міжнародних змагань; збільшити кількість проведення в області змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Мета програми полягає у створенні умов для залучення населення до спорту, популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації. Спільні зусилля у виконанні заходів програми повинні бути спрямовані на максимальну реалізацію здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень та вихованні в дусі олімпізму. Також необхідно залучати дітей та молодь віком 6-18 років до занять у спортивних секціях дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних клубах, – коментує голова постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова.

Програма передбачає проведення капітальних ремонтів та реконструкцій спортивних споруд: стрілецького тиру, елінги та спортивного будинку Вінницької обласної організації “Динамо”, Вінницької обласної спеціалізованої школи олімпійського резерву з веслування імені Юлії Рябчинської, будівлі легкоатлетичної зали з манежем, прибудов Вінницької територіальної організації “Колос” тощо.
 
Нагадаємо, вінницькі спортивні заклади чекає оптимізація.

Читайте також

Вінничан запрошують на спортивно-розважальний захід "Сильні, вільні та спортивні"
Детальніше
У Вапнярці проведуть благодійний забіг, аби зібрати кошти на дрон для захисників
Детальніше
Три пікапи, 60 FPV-дронів і 6 Mavic 3T: чергова допомога Силам оборони
Детальніше
У Вінниці пройдуть змагання, в яких візьмуть участь спортсмени з ментальними порушеннями
Детальніше
Вінничани привезли з чемпіонату Європи та Кубку світу з універсального бою 10 нагород
Детальніше
"Це був закономірний результат" - захисник вінницької "Ниви" про нічию з "Чайкою"
Детальніше