COVID-19: Вінницька область має бути під особливим контролем, кажуть експерти

COVID-19: Вінницька область має бути під особливим контролем, кажуть експерти

10:00 19.02.2021
1038

В Івано-Франківській і Закарпатській областях реанімаційні ліжка заповнені ковідними пацієнтами на 70%, проте спалах COVID-19 поки що не виходить за межі західної України, констатують аналітики Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE).

В Івано-Франківській, Закарпатській і Чернівецькій областях триває активний спалах захворюваності COVID-19. Кількість нових госпіталізованих перевищує кількість виписаних із лікарень на 30-50%. В Івано-Франківській і Закарпатській областях реанімаційні ліжка заповнені на 70%, але спалах поки що не виходить за межі західної України, - повідомляється в пресрелізі KSE за результатами аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення захворювання COVID-19, який здійснюють KSE.

При цьому аналітики зазначають, що "Вінницька й Тернопільська області мають бути під особливим контролем, додатково до Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей".

Водночас у Центрі економіки охорони здоров'я вважають, що ситуація в країні "дозволяє реагувати адаптивно".

Лише п'ять із 25 регіонів демонструють зростання захворюваності. На жаль, зростання захворюваності в цих п'яти регіонах перекриває падіння в інших 20 областях, - наводяться в пресрелізі слова керівника центру Юрія Ганиченка.

Він наголосив, що нові карантинні індикатори враховують дві ключові рекомендації KSE: фокус на кількість госпіталізацій і їхню динаміку.

Ми рекомендуємо додати зайнятість саме реанімаційних ліжок, а не тільки ліжок із киснем, і показник стабільного тижневого зростання більше ніж 10% до чинників додаткового контролю за прийнятими карантинними індикаторами. Ми рекомендуємо особливо спостерігати за регіонами, які зростають помірно, але тривалий час, - сказав він.

За оцінкою Ганиченка, позитивна динаміка, яка відзначається в країнах Європи, пов'язана і з вакцинацією, і з карантинними обмеженнями.

У Європі залишається тільки сім країн, які ще не розпочали кампанію з вакцинації. Серед них Україна, а також Білорусь, Молдова, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Косово, Північна Македонія. В інших країнах уже 33 млн людей отримали бодай одну дозу вакцини від коронавірусу, - навів дані аналітик.

Нагадаємо, С.Моргунов: "Наше завдання – забезпечити якісні умови для пацієнтів та комфортні умови роботи для лікарів".

Читайте також
COVID-19: посилення карантину для Вінниччини неминуче, кажуть експерти
Детальніше
COVID-19: у МОЗ повідомили, скільки щеплень зробили вінничани у перший день
Детальніше
Вражаючі цифри: лише у Вінниці за добу на COVID-19 захворіли майже чотири сотні людей
Детальніше
"Укрзалізниця" не продає квитки до Прикарпаття
Детальніше
COVID-19: вінничанам потрібна своя киснева станція, бо вже маємо перебої з постачанням
Детальніше
На Вінниччині запровадили додаткові карантинні обмеження
Детальніше