COVID-19: у Вінниці після свят динаміка зниження захорюваності погіршилась

COVID-19: у Вінниці після свят динаміка зниження захорюваності погіршилась

11:04 17.05.2021

Нехтування протиепідемічними заходами під час відзначення свят на початку травня негативно позначилось на динаміці зниження рівня захворюваності як по всій Україні, так і на Вінниччині. 

Якщо порівнювати епідпоказники станом на 9 та 14 травня, то в 16 регіонах України ситуація погіршилась. Сім з них мають значно гіршу  негативну динаміку: Івано-Франківська, Львівська, Чернігівська, Рівненська, Миколаївська, Закарпатська області та місто Київ. Щодо Вінницької області, то в регіоні спостерігалось зниження рівня захворюваності, яке після свят уповільнилось з -35,8% (станом на 9 травня) до мінус -10% (станом на 14 травня). 

Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш вважає, що ця ситуація в цілому по країні пояснюється великою кількістю святкових днів та релігійними святами. 

Такі результати дали травневі та великодні свята, проводи. Ситуація у регіонах різна - в залежності від менталітету людей і від того, як вони дотримуються рекомендацій лікарів та протиепідемічних заходів. У нас в регіоні все-таки була більш виважена поведінка громадян, – каже Олександр Шиш.

Наразі у Вінниці хворіють на ковід 3536 пацієнтів. У місті відбулась стабілізація епідемічної ситуації. Зменшилась кількість нових випадків інфікування. Навантаження на заклади охорони здоров’я знизилось, зростає кількість тих, хто одужав.

Щотижнева динаміка нових випадків ковіду за попередні 7 днів показує 120 нових випадків інфікування, тиждень перед цим було зафіксовано 162 захворілих на ковід людини. Водночас за останні сім днів померло 16 вінничан, як і за попередній тиждень.

Завантаженість ліжкового фонду міських лікарень хворими з ковідом становить 14%, разом із підозрами на коронавірус цей показник 24%. Наразі використовується 22% кисневих точок. Тобто, на кисні зараз перебуває 175 пацієнтів. Найбільше госпіталізованих хворих зараз у міській клінічній лікарні №1.

Нагадаємо, коли вінничанам чекати наступну "коронавірусну" хвилю.

Читайте також

Епідемічна ситуація на території Вінницької області
Детальніше
У Вінниці новий штам коронавірусу - “Дженні” - ще не циркулює
Детальніше
Лікарі рекомендують вакцинуватися проти коронавірусу
Детальніше
На Вінниччині не виявили жодного нового випадку захворювання COVID-19
Детальніше
Коронавірус за добу вбив двох мешканців Вінницької області
Детальніше
На коронавірус у Вінницькій області хворіє 263 людини
Детальніше