COVID-19: на Вінниччині діятимуть 139 пунктів щеплень

COVID-19: на Вінниччині діятимуть 139 пунктів щеплень

11:13 28.04.2021

Темпи вакцинації, зокрема, медичних працівників ковідних лікарень Вінниччини, що перебувають безпосередньо в осередках захворювання, обговорили на нараді, яку провела перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Наталя Заболотна.

За її словами, що станом на  27 квітня в області проти коронавірусної хвороби провакциновано 20 577 осіб. Посадовиця зауважила, що вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

На Вінниччині цей процес має відбуватися злагоджено та в оптимальні терміни, – наголосила посадовиця.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації адміністрації Тетяна Бондаренко поінформувала присутніх про особливості проведення щеплення груп населення вакцинами від СOVID-19.

Наразі вакциною Pfizer вакцинуються працівники геронтологічних та психіатричних інтернатів, ДСНС і прикордонники. Щеплення вакциною СoronaVac отримують маломобільні громадяни, а також вчителі, залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Вже сформовано відповідні списки, аби встигнути двічі провакцинувати вчителів, які будуть залучені до проведення ЗНО. Зауважу, що AstraZeneka –  це ефективна і якісна вакцина, яка дає належний рівень захисту, - зауважила Тетяна Бондаренко.

За її інформацією, протягом 28-30 квітня запланована робота 139 пунктів щеплень. До 1 травня в цих пунктах щеплень заплановано провести навчання всіх медичних працівників.

Під час наради обговорили роботу первинної ланки галузі охорони здоров'я в області та рівень укладення декларацій із сімейними лікарями.

Директор профільного департаменту Ольга Задорожна зазначила, що коронавірус став своєрідним лакмусовим папірцем для роботи первинної ланки медицини на всіх її етапах.

Сімейні лікарі на сьогодні також працюють на передовій, надаючи допомогу пацієнтам. Втім, хочу додати, що показники декларування – це і є результат вашої роботи, адже ви берете відповідальність за здоров’я населення, - каже вона. 

Ольга Задорожна підкреслила, що від рівня декларування залежить фінансування, а відтак, і заробітна плата лікарів, адже громада не зможе провести дофінансування власноруч. Обласний бюджет також не фінансуватиме заробітну плату медиків.

Нагадаємо, чи захищає щеплення Pfizer від "ковідмутантів"?

Читайте також

Де у приватному секторі Вінниці бригади ветеринарів щеплять домашніх тварин від сказу
Детальніше
У Вінниці та області триває імунізація диких тварин проти сказу
Детальніше
Де і коли вінничани можуть безкоштовно вакцинувати від сказу домашніх тварин
Детальніше
Всесвітній тиждень імунізації триває - у Немирів приїздив “вакцинобус”
Детальніше
Медмістечко у центрі Вінниці
Детальніше
Сорок вінничан отримали щеплення проти дифтерії та правця
Детальніше