COVID-19: на Вінниччині дедалі більше фіксують повторні випадки захворювання

COVID-19: на Вінниччині дедалі більше фіксують повторні випадки захворювання

18:06 12.01.2021

З вересня на Вінниччині фіксують повторні випадки зараження коронавірусом. Як протікає хвороба у таких пацієнтів та чи можна говорити, що хвиля повторних інфікувань насувається неминуче?

Пережити коронавірус не означає отримати до нього імунітет. Такі заяви вчених ще навесні змусили засмутитись чи не весь світ. В підтвердження цієї теорії почали офіційно фіксувати повторні випадки захворювання на різних континентах. А з початку вересня в "ковідній" статистиці Вінниччини  додалась графа з кількістю тих, в кого ПЛР-тест підтвердив зараження по другому колу. Кажуть, ковід не передбачуваний і все залежить від супутніх патологій.

Як розповіла завідуюча амбулаторією ЦПМСД №2 Тетяна Легойда, таких пацієнтів спостерігають лікарі у всіх амбулаторіях міста. Однак, лікарі однозначно не можуть сказати, як повторно протікає хвороба.

Загальної картини немає. Пацієнти були позитивними в березні. Практично безсимптомно тоді пройшло захворювання: незначна температура. Повторне зараження супроводжувалось більш важким станом. Це і пневмонія і ускладнення іншого характеру, - розповідає Тетяна Легойда.

COVID-19: на Вінниччині дедалі більше фіксують повторні випадки захворювання

Але на стаціонар, за словами інфекціоністки 1 міської лікарні Таїсії Вжецон, такі пацієнти потрапляють рідко. Принаймні, в її відділенні за весь час пандемії лікували лише двох з повторним ковідом.

Перший випадок був у хворого, в якого не було ніяких клінічних проявів, в нього тільки був позитивний ПЛР-тест. Тест був проведений як для контактної особи. Через 2 чи 3 місяці він захворів повторно з клінічними проявами і лежав у нас в відділенні, - каже Таїсія Вжецон.

COVID-19: на Вінниччині дедалі більше фіксують повторні випадки захворювання

А ось другий випадок значно важчий. Петро Кицюк перший раз хворів в вересні. Вилікував пневмонію та сподівався, що більше COVID-19 його не спіткає. Але в середині грудня хвороба повернулась.

Другий раз сатурація в мене сильно впала, кисню не вистачало і мене "швидка" госпіталізувала на лікування. Я дві неділі в реанімації лежав, навіть маски не знімав, - розповів телефоном 63-річний Петро Кицюк.

Чому ж імунітет не захищає нас від повторного інфікування, вчені відповісти не можуть. Одна з основних теорій – вірус мутує і вдруге людина інфікується вже іншою, так би мовити, "покращеною" версією COVID-19.

На території України, так само як і всього світу, циркулює декілька штамів вірусу і де якась гарантія того, що це знову той самий вірус. Скоріше за все, що це вже інший вірус, - говорить Тетяна Легойда.

Надію, хоча і не стовідсоткову, на захист  дає вакцинація. Препарати вже винайшли та почали вводити людям, хоча третя стадія випробувань ще не завершилась. Та от українцям найближчим часом на рятівні ін’єкції сподіватись марно. Адже уряди розвинених країн викупили чи не усі партії сироваток. Про це в ефірі радіокомпанії "Місто над Бугом" розповіла головна інфекціоністка області Лариса Мороз.

Поки Європа, сполучені штати і деякі близькосхідні країни не провакцинуються, на жаль, Україна їх не отримає. Якщо в них залишаться залишки, то й тоді подивимось  - хто у нас друзі, - каже Лариса Мороз.

COVID-19: на Вінниччині дедалі більше фіксують повторні випадки захворювання

Та попри всі негаразди з фінансуванням медицини в державі, українці виживають. Ми маємо одні з кращих показників в світі по одужанню від COVID-19.  А Вінниччина в трійці лідерів серед областей з найменшою летальністю.  Що ж до смертоносної статистики повторних випадків, то на цей час їх не фіксували.

Нагадаємо, 2008 вінничан наразі хворіють на COVID-19

Читайте також

Псоріаз, дерматит, акне: як стрес провокує загострення хронічних хвороб шкіри
Детальніше
Мутований штам коронавірусу шириться Україною та спричинив спалах захворюваності вже влітку
Детальніше
Нова хвиля COVID-19: в Україні спостерігається підвищення захворюваності на коронавірус
Детальніше
На Вінниччині поки не зафіксовано випадків інфікування новим штамом COVID-19
Детальніше
Зареєстрували перші випадки нового штаму коронавірусу FLiRT
Детальніше
Розпочався сезон кліщів: у чому небезпека та як врятуватись?
Детальніше