Ціни на газ Україна

Українці самі обиратимуть постачальників блакитного палива.

Ринок газу в Україні відкритий майже 2 тижні. Із серпня 2020 року нарешті запрацювала довгоочікувана енергетична реформа, яка дозволяє споживачам обирати собі постачальника блакитного палива, зважаючи на ціну та якість. Експерти кажуть: ціна може як зростати, так і падати, все залежатиме від цін на світових ринках. Але тепер споживачі зможуть самостійно обирати постачальників, що однозначно позитивно вплине на цифри в платіжках.

Підвищення ціни на блакитне паливо у "Нафтогазі" пояснюють наближенням опалювального сезону. У серпні вартість зросла на 27 копійок за кубометр і становить 3,24 грн без витрати за доставку. Експерти розповіли, що саме формуватиме ціну на газ.

Перше — це доставка газу. На сьогодні діє так звана фіксована плата за доставку газу щомісяця однаковими платежами, в залежності від того, скільки ти спожив газу в попередньому опалювальному періоді і тарифів, які встановлюються державою. Є складова, яка стосується безпосередньо ціни газу як товару, на сьогодні вона не регулюється.  Вона складається з ціни, за яку купив потачальник на оптовому ринку і яка його маржа, — каже експерт-енергетик Олексій Хабатюк.

Принцип простий: купівля у оптового постачальника і продаж у роздріб. Відкриття ринку газу має стримувати ціну.

Націнка підросте! Кожен постачальник повинен купувати ресурс газу для своїх клієнтів, тобто не брати його на безоплатній основі у «НАК Нафтогаз». Друге, що йому потрібно, —- працювати з боргами, — каже директор газорозподільчої компанії «Нафтогаз України».

В Україні ліцензії на постачання газу мають 760 компаній, а продають населенню нині — лише 4. Вони й пропонують нові тарифні плани та пакети послуг. За перший тиждень після відкриття ринку вийти на нього готові ще 12 компаній.

Постачальники будуть бороться за споживача, бо НКРЕКП суттєво спростив процедуру зміни постачальника, які тепер будуть формувати найкращі пропозиції, шукатимуть найдешевший газ чи вітчизняних компаній, які здійснюють видобування чи шукати його за кордоном. Але основний індикатив зараз — це ціна на європейських хабах, і цей ринок дуже непередбачуваний, — каже координатор ЖКГ програм громадянської мережі Опора Тетяна Бойко.

Україна залежить від імпортного газу. І його вартість може суттєво зростати чи знижуватися. В залежності від цін на світовому ринку.

Читайте також
Embedded thumbnail for Новини 13:00 за 21 вересня 2020 року
Місто
20
Новини 13:00 за 21 вересня 2020 року
новини1300
Вінниця
Детальніше
Місто
9
На Шепеля стався прорив мережі водопостачання
Перекрили смугу руху у напрямку центру міста. У Вінниці на вулиці…
Вінниця
Шепеля
водоканал
проривводи
перекриттяруху
Детальніше
Місто
14
«Париж» у Вінниці. На Стрілецькій встановлюють репліку Ейфелевої вежі
На перехресті між вулицями Київська та Стрілецька почали встановлювати…
Вінниця
ейфелевавежа
вежа
київська
СТрілецька
Детальніше
Embedded thumbnail for Випуск новин ВІТА за 18 вересня 2020 року
Місто
31
Випуск новин ВІТА за 18 вересня 2020 року
новини1900
Вінниця
Детальніше