Чи можна збивати та як вберегтися: що варто знати вінничанам про ворожі дрони
Ворог продовжує атакувати Україну дронами-камікадзе. Тільки вчора, 17 жовтня, протиповітряна оборона за день збила 25 ворожих безпілотників "Shahed-136". Саме такими атакували й Вінниччину. Тому кожен українець зараз має знати, як діяти, якщо в небі з'явився бойовий дрон.
Так званий дрон-камікадзе призначений для ураження цілей на дальній відстані. Ворожі ударні безпілотні літальні апарати завдають чималої шкоди об'єктам критичної інфраструктури та становлять загрозу для цивільних. Дрон-камікадзе може нести кілька десятків кілограмів вибухівки та при влучанні створює потужну ударну хвилю.
Чималої шкоди об'єктам нашої критичної інфраструктури завдають ворожі ударні безпілотні літальні апарати. Значну небезпеку вони становлять й для цивільних: дрони-камікадзе можуть нести кілька десятків кілограмів вибухівки та при влучанні створюють потужну ударну хвилю. На щастя, більшість ворожих безпілотників нашій протиповітряній обороні вдається збити, але власна безпека понад усе, - інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Як вберегтися від бойових дронів
Кожен повинен дотримуватися головних правил безпеки, якщо є повітряна загроза. Розпізнати безпілотний літальний апарат та вберегтися від цієї зброї можна таким чином:
- двигун дрона-камікадзе гучний. Під час наближення у повітрі чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопилки;
- почувши подібний звук, намагайтесь потрапити до спеціально обладнаного укриття. Користуйтесь підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами, переходами або дотримуйтесь правила "двох стін";
- не залишайтеся у транспорті. Слід вийти, відбігти якомога далі від дороги та там знайти можливе укриття;
- намагайтеся обирати місця для укриття якомога далі від військових стратегічних об’єктів та адміністративних установ;
- не ховайтесь у під’їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій тощо.
Не поширюйте фото збитих дронів
Українців закликають не поширювати фото, на яких видно бортові номери збитих російських дронів-камікадзе. Це може допомоги окупантам зрозуміти, чи долетів безпілотник до цілі. Про це заявили заступниця міністра оборони Ганна Маляр та голова Національної поліції Ігор Клименко.
Ворог випускає такі дрони по відповідних об'єктах і знатиме, куди і який дрон влучив. Тому ці номери мають бути максимально закриті, щоб ми могли приховати від ворога інформацію про успішність або неуспішність влучення в ціль, — каже Ігор Клименко.
Ганна Маляр також зазначає, що росіяни можуть використати факт влучання дрона в об'єкт у пропагандистських цілях. А ще вона просить людей не робити фото, з яких зрозуміло, де саме зняли збитий безпілотник.
Збити чи не збити?
Після героїчної боротьби київських поліцейських з ворожим безпілотником (1:0) чимало українців теж вирішили долучитись до "полювання". Правоохоронці у столиці збили іранський дрон зі стрілецької зброї, однак у Міністерстві внутрішніх справ українців закликають не збивати ворожі дрони самостійно.
Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі інформаційного телемарафону. За його словами, пересічні громадяни, які є власниками зброї на законних підставах, не повинні намагатись самотужки збити дрон.
Якщо ми говоримо про звичайну ситуацію, коли пересічна людина може використовувати зброю, це є небезпечно, і тому не потрібно цього робити. Найкраща допомога нашим повітряним силам буде у тому, що, якщо ви бачите дрон, зателефонувати на номер "102" в поліцію, зафіксувати де саме та о котрій хвилині, ви бачили дрон. Він, як ви знаєте, літає з невеликою швидкістю і є можливість його перехопити в тому напрямку, куди він летить, - сказав Монастирський.
Нагадаємо, енергетичні цілі на Вінниччині потрапили під обстріл ворога. Під час ракетної атаки ворог уразив два об'єкти критичної інфраструктури в Ладижині та у Вінницькому районі.