Багатодітні родини Мурафи отримають дитячі ліжечка

Багатодітні родини Мурафи отримають дитячі ліжечка

10:57 28.04.2021

27 квітня із робочою поїздкою голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий відвідав Мурафську територіальну громаду. 

Голова обласної Ради взяв участь у сесії сільської ради, на якій ухвалили Стратегію розвитку громади до 2030 року, а також відвідав багатодітні родини і вручив їм сертифікати на дитячі ліжечка.

Йосип і Людмила Кучери із Мурафи виховують дев’ятеро дітей. Найменшій доньці – 9 місяців. Старшому сину - уже 21, він працює кухарем. Сім’я Пахольчаків із села Клекотина виховує п’ятьох дітей. Двом найменшим – по п’ять місяців, старшій доньці – 13 років. Такі сім’ї потребують додаткової підтримки. Їм голова обласної Ради передав сертифікати на нові сучасні дитячі ліжка-трансформери.

Мама п’ятьох дітей Юлія Пахольчак каже, що подарунок призначається для середульшої доньки, Діанки.

Я вже їй казала, що буде ліжко і вона задоволена. Бо дітки маленькі спали у ліжечку, а Діанка - коло мене. Тепер буде мати своє, - каже жінка.

Ліжка виготовлені українською компанією “Біджейес Компоненти Україна”, яка є частиною шведської промислової групи BJS AB Group. Директор по якості підприємства Олександр Ковальчук розповідає, що їх основним замовником є відома IKEA, а продукція розповсюджується по усьому світу.

У нас є така традиція - напередодні Великодніх свят дарувати нашу продукцію людям, які займаються вихованням дітей, в основному це багатодітні сім’ї, - розповів Олександр Ковальчук.

Також у рамках робочої поїздки Вячеславу Соколовому презентували проєкт, який від Мурафської громади подали на конкурс обласної Ради “Комфортні громади”. Це багатофункціональний спортивний майданчик зі штучним покриттям. Передбачається співфінансування із бюджету громади.

Цей проєкт передбачає заохочення усіх дітей нашої громади займатися спортом, - розповів голова Мурафської громади Олег Литвиненко. – Вибрали ділянку на межі двох сіл, Клекотина і Мурафа. Тут є близько 1500 дітей, розташований костел, школа, діти приходять сюди на різні гуртки. Тож, порадившись з людьми, ми з депутатами вирішили зробити такий майданчик. Тому і подали проєкт на конкурс “Комфортні громади”.

У Мурафі цього дня висадили яблуневий сад на честь воїнів АТО/ООС, які загинули, захищаючи Україну. Станіслав Ліневський, Вячеслав Чернецький, Геннадій Хитрик. Їх імена  - на пам’ятний дошці на школі, де вчилися воїни. Біля навчального закладу і висадили молодий садок. 160 саджанців надало фермерське підприємство родини Соколових.

Голова обласної Ради сам висадив у новому садку декілька яблунь. Він каже, сорти – дуже смачні, а якщо у догляді потрібна буде допомога спеціалістів – ті приїдуть і підкажуть.

Ідея висадки саду має за мету вшанувати пам'ять загиблих воїнів АТО/OOC, які народилися, жили й пішли захищати нашу країну саме із Мурафської громади. Вони тут навчалися. Хотілося, щоб на їх честь і в пам’ять про них ріс яблуневий сад. Щоб його доглядали діти, учні школи, - розповів Вячеслав Соколовий. - Із другого боку це буде  гарним виховним прикладом для інших. Зрештою, діти  зможуть восени споживати плоди своєї праці – яблука, – це буде дуже добре.

Нагадаємо, стратегію розвитку до 2030 року ухвалила Якушинецька громада.

Читайте також

Діти полеглих Захисників і Захисниць з Вінниці відпочивали у польському таборі
Детальніше
У Вінниці кіногуртки знімають фільми, де головні герої - діти
Детальніше
Літні табори центру реабілітації «Гармонія» запрошують молодь
Детальніше
У Вінниці відбувся чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років
Детальніше
На Вінниччини рятувальники провели для дітей пізнавальний безпековий захід
Детальніше
У Вінниці відкрили новітній центр сімейної медицини "Medsun"
Детальніше