Агрономічна сільська рада ухвалила Стратегію-2030

Агрономічна сільська рада ухвалила Стратегію-2030

11:00 01.06.2021

На черговій 10 сесії Агрономічної сільської ради депутати одноголосно ухвалили головний документ – Стратегію розвитку територіальної громади до 2030 року.

31 травня під головуванням Сергія Сітарського відбулася сесія Агрономічної сільської ради Вінницького району, на якій депутати розглянули 89 питань порядку денного, що стосуються життєдіяльності громади. Участь у роботі сесії взяли депутат облради Олександр Масленніков, заступниця начальника управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату облради Олена Оцвера, начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктної діяльності  управління Олеся Панасюк.

Стратегія територіальної громади – це дороговказ, інструкція, як максимально ефективно використати природні, людські, фінансові ресурси для досягнення бажаного результату та підвищення рівня життя всіх мешканців, адже кожен житель – важливий. Без чіткого плану дій гармонійний, збалансований та якісний розвиток громади неможливий. Основна перевага громад, які мають Стратегію, – вони знають чого хочуть досягнути, які потрібні ресурси, що для цього треба робити, коли і якими силами, – у своєму виступі на сесії зазначила Олена Оцвера.

За її словами, громада буде успішною тоді, коли до реалізації комплексного плану будуть долучатися і влада, і бізнес, і жителі громади. Така співпраця дасть можливість створити міцний фундамент для розвитку громади. У діалозі будуть відкриватися нові проблеми, які раніше не помічали, народжуватися нові ідеї, проєкти. Усе це допоможе громаді стати найкомфортнішою громадою області.

У стратегічному плані Агрономічної сільської ради визначені основні напрями розвитку громади:

  • конкурентоспроможна громада зі стійкою економікою – підтримка і розвиток місцевого малого та середнього бізнесу, інвестиційно та туристично приваблива громада;
  • комфортна громада з високим рівнем якості життя – якісні соціально-побутові послуги, освіта та медицина, прозора і відкрита влада;
  • розвинена інфраструктура на засадах сталого розвитку – доступна та безпечна громада з якісною транспортною інфраструктурою, якісні комунальні послуги в кожному населеному пункті;
  • громада для кожного – дозвілля, культура і спорт для всіх, дружня та відкрита, захищена громада.

Для забезпечення реалізації стратегії в Агрономічній сільській раді планують створити комітет з управління впровадження Стратегії. Оцінка досягнення цілей Стратегії проводитиметься за результатами виконання першого та другого етапів її реалізації. Перший етап запланований на 2021-2025 роки; другий – на 2026-2030 роки.

Довідково

До складу Агрономічної територіальної громади увійшли чотири сільські територіальні громади з шістьма населеними пунктами: села Бохоники, Ільківка, Горбанівка, Рівець, Медвеже Вушко та адміністративний центр громади – село Агрономічне. На території населених пунктів громади здійснюють свою діяльність 137 суб’єктів малого та середнього підприємництва. Основні сфери зайнятості – торгівля, приватне підприємництво, фермерство, соціальна сфера, особисте селянське господарство. Абсолютна більшість населення громади працевлаштована в місті Вінниці, що ускладнює формування бюджету громади та зменшує фінансові можливості для розвитку сільських територій.

Нагадаємо, Іванівська громада ухвалила Стратегію розвитку 2030.

Читайте також

У Джулинці подбали про потреби військових, а у Райгороді допоможуть поліції
Детальніше
У Вінниці розробили програму розвитку малого та середнього бізнесу на 2024-2026 роки
Детальніше
Безпека та оборона: як громади Вінниччини допомагають українським захисникам
Детальніше
Вінницький досвід презентували на засіданні Ради безбар’єрності
Детальніше
Вінничани взяли участь у тренінгу з підсилення спроможності громад
Детальніше
На Вінниччині впроваджують швейцарсько-український проєкт UCORD
Детальніше