Як отримати спадок. Поради вінницького адвоката Олександра Малика

Як отримати спадок. Поради вінницького адвоката Олександра Малика

12:15 04.05.2022

Практично кожна людина іноді стикається з тим, що стає спадкоємцем. Оформлення спадку – юридична процедура, яка потребує вірних кроків.

Тому поради досвідчених юристів не зайві. 

Отримати спадок можна або за заповітом, або за законом. Першочергове право на спадщину мають ті особи, які зазначені в заповіті. Якщо ж заповіту немає, тоді спадщину можна отримати за законом в порядку черги, - пояснює Олександр Малик, адвокат по спадщині у Вінниці https://www.malyk.com.ua/

Спадкоємцем за заповітом може бути будь-яка фізична особа. Так, і не обов’язково родич спадкодавця. Більш того, отримати спадок за заповітом українським законодавством дозволяється юридичній особі. 

Однак закон визначає категорії осіб, які незалежно від заповіту, все одно мають право на обов’язкову частку у спадщині, - пояснює адвокат по спадщині.

Так от, щоб отримати спадщину за законом є п’ять черг спадкоємців. Право першої черги мають діти, чоловік/дружина, батьки померлого /померлої. 

Якщо спадкоємців першої черги немає, це право переходить до спадкоємців другої черги тощо. Водночас закон передбачає можливість змінити черговість спадкування, - зазначає адвокат О.Малик.

За словами вінницького адвоката, трапляються непоодинокі випадки, коли спадкоємці не можуть поділити спадщину мирним шляхом - або не згодні з часткою спадщини, або взагалі мають підстави вважати заповіт нечинним. У такому разі доводиться захищати своє право на спадщину в судовому порядку.

Як отримати спадок. Поради вінницького адвоката Олександра Малика

Олександр Малик вважає, що у більшості спірних питань можна владнати юридичні колізії, пов’язані з отриманням спадку. Але у таких випадках потрібна допомога досвідченого фахівця, який спеціалізується саме на питаннях спадкування.

Навіть на консультації можна отримати відповіді на безліч запитань. Наприклад, як визнати право на обов’язкову частку спадкування; чи можна усунути особу від права на спадкування за законом; як змінити черговість отримання права на спадщину; як визнати заповіт нечинним; як стягнути моральну шкоду, заподіяну спадкодавцеві; як оскаржити свідоцтво про право на спадщину; як відшкодувати витрати на поховання / лікування спадкодавця; як оскаржити порушення в діях нотаріуса під час оформлення спадщини тощо.

Крім того, адвокат з питань спадкування допоможе скласти заповіт, забезпечить юридичний супровід процедури оформлення спадщини, надасть правову допомогу з питань вступу у спадщину, представить інтереси в суді та захистить ваше законне право на отримання спадку.

Адвокат Малик Олександр Володимирович

Телефони: +38 (096) 109-76-08, +38 (050) 105-33-11

Сайт адвоката https://www.malyk.com.ua/

Читайте також

У Вінниці проведуть дводенний «Правовий кемп» для молоді
Детальніше
Суддя Вінницького апеляційного суду отримала відставку
Детальніше
Законопроєкт про мобілізацію засуджених та ув'язнених розгляне Верховна Рада
Детальніше
Хочете самі обирати свій шлях у навчанні? З "UAdvise" це стає можливим!
Детальніше
Коли сім’ї вінницьких полонених отримають безкоштовну правничу допомогу
Детальніше
У відставку пішов суддя Вінницького апеляційного суду
Детальніше