Вінниця уклала додаткову угоду з Укрексімбанком щодо підтримки малого та середнього бізнесу

Вінниця уклала додаткову угоду з Укрексімбанком щодо підтримки малого та середнього бізнесу

18:15 04.03.2024

Вінницька міська рада продовжує підвищувати спроможність бізнесу, в тому числі в питаннях доступу до фінансів, необхідних для розвитку підприємств, стимуляції зайнятості та впровадження заходів з енергоефективності, передбачених Зеленим курсом Вінниці. 

Ще більші можливості в цьому напрямі відкриває додаткова угода з АТ «Укрексімбанк», яка діятиме у сфері застосування Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва. Згідно з угодою суму строкового кредиту у цьому банку збільшено з 1 до 5 млн грн.

Вінниця уклала додаткову угоду з Укрексімбанком щодо підтримки малого та середнього бізнесу

Як зазначив заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, підписання угоди – це ще один крок для розширення роботи із кредитування малого та середнього бізнесу.

Власне, ви бачите наскільки сьогодні малий і середній бізнес допомагає і економіці, і Збройним Силам України. Ми хочемо, щоб в кінцевому результаті наші субʼєкти господарювання мали обігові кошти для того, щоб розширювати свої виробничі потужності, і як результат – створювати нові робочі місця, – каже Андрій Очеретний. – «Укрексімбанк» – наш партнер дуже давній, з яким ми працюємо в цьому напрямі. Генеральний договір про співпрацю ми підписали ще в 2021 році. Новою угодою з цим банком ми збільшуємо суму такого кредиту у національній валюті з одного до п’яти млн.

Заступник міського голови також повідомив, що на виконання Порядку часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва у цьому році в бюджеті громади передбачено 4 млн грн, але якщо буде великий попит – Вінницька міська рада виходитиме з пропозицією до депутатського корпусу щодо збільшення цієї суми.

Сьогоднішнє підписання додаткової угоди – це гарна подія, яка дасть малому та середньому бізнесу Вінницької міської територіальної громади можливість отримати дешеві кредити в державному «Укрексімбанку», враховуючи підтримку з міського бюджету. Йде мова про більшу кількість підприємств. Для цього потрібно просто звернутися до нашої філії в м. Вінниця, отримати консультацію, отримати кредит на розвиток підприємництва або енергоефективні заходи, сплатити податки і отримати 50% від суми сплачених податків до бюджету громади у звітному періоді, – зазначив керуючий філії АТ «Укрексімбанк» у місті Вінниці Денис Махаринець.

Відповідний порядок часткової компенсації за кредитами діє у Вінницькій громаді вже сьомий рік поспіль. У цій сфері з Вінницькою міською радою співпрацює п'ять банків-партнерів, серед яких три провідних державних.

Вінниця уклала додаткову угоду з Укрексімбанком щодо підтримки малого та середнього бізнесу

Нагадаємо, 359 українців визнані переможцями останньої у 2023 році хвилі грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 86,5 млн гривень на старт або розширення бізнесу. Загалом минулого року мікрогранти за цією програмою отримали понад 10 тисяч українців. 

Читайте також

У що українцям вигідно вкладати свої заощадження
Детальніше
Бандерівський коктейль та військова атрибутика: сім'я захисників відкрила у Жмеринці патріотичне кафе "Воля"
Детальніше
Для розвитку промислової інфраструктури: у Вінниці виставили на аукціон земельну ділянку
Детальніше
Сучасний спортивний майданчик відкрили у Бару компанія "Хоум-Нет" спільно з Барською міською радою
Детальніше
Гранти для фермерських господарств на збільшення тепличних площ або висадку саду. Хто може отримати?
Детальніше
Дві вінницькі громади потрапили у рейтинг найспроможніших в Україні
Детальніше