Укрпошта презентувала поштові марки на честь бригади «Азов»

Укрпошта презентувала поштові марки на честь бригади «Азов»

12:14 23.05.2024

Укрпошта 23 травня презентувала поштові марки та конверти “Азов. 10 років. Вільні обирають боротьбу”, випущені в рамках проєкту “Власна марка”. Випуск присвячений 10-й річниці бригади «Азов» та має особливе значення. Тираж поштового набору складає 900 примірників. 

В такий спосіб національна пошта привертає увагу до кількості  бійців бригади, які вже понад два роки перебувають у ворожому полоні.

Випуск марок і конвертів супроводжувала церемонія спецпогашення, в якій взяли участь: легендарний “азовець” підполковник Святослав Паламар “Калина”, а також молодший лейтенант Петро Садовʼяк “Гросер” та майор Віталій Мурдза  “Мурзік”. Символічно, що погашення марок з бійцями 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ, відбулось 23 травня — у День Героїв України. По завершенні церемонії відбулась автограф-сесія з героїчними бійцями “Азову”, отже кожен, хто придбав марку або конверт, мав можливість отримати підпис відважних захисників України.

Я впевнений в тому, що ця марка буде нагадувати нам всім українцям про героїчну боротьбу, про героїчний вчинок наших військовослужбовців,  про те, що роблять Сили оборони для нашої держави. Я хочу, щоб ця марка була символом оборони наших хлопців та наших дівчат. Щоб вона нагадувала про те, з якими важкими випробуваннями нам довелося стикатися протягом цих 10 років. Ми стояли, стоїмо та будемо стояти на захисті Української держави, територіальної цілісності та суверенітету України, - прокоментував Святослав Паламар “Калина”, майор 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» НГУ.

Випуск власної марки «Азов. 10 років. Вільні обирають боротьбу» має на меті не лише відзначити 10-ту річницю створення «Азову», а й привернути увагу суспільства до героїзму та відданості бійців, які у 2014 році звільнили Маріуполь від проросійських сепаратистів, а у 2022 під час повномасштабного вторгнення 86 днів обороняли місто та стримували наступ противника. 20 травня 2022 року останній захисник «Азовсталі» за наказом здався у полон. Щонайменше 900 азовців та сотні бійців зараз й досі перебувають у полоні.

Укрпошта презентувала поштові марки на честь бригади «Азов»

За 10 років існування «Азов» трансформувався зі «зграї» відчайдухів до кадрових військових, залишаючись єдиною бригадою, що складається виключно з добровольців. З перших днів існування, від «чорних чоловічків» до батальйону, ОЗСП і нині бригади, підрозділ приймає до своїх лав лише вмотивованих людей, які добровільно вирішили захищати свою країну. 

Поштовий набір «Азов. 10 років. Вільні обирають боротьбу»

Поштовий набір «Азов. 10 років. Вільні обирають боротьбу» містить номерний марковий аркуш із 9 марок та художній конверт формату DL з маркою і  відбитком штемпеля спецпогашення. Ціна комплекту – 600 гривень. Тираж - 900 примірників. Дизайн аркуша, конверта і штемпеля був розроблений 12-ю бригадою спеціального призначення «Азов» НГУ. 

Придбати поштовий набір можна у Поштовому маркеті та в магазині «Філателія №10» Київ, Хрещатик, 22  у межах заявленого тиражу.

Нагадаємо, власну поштову марку "Сильні. Вільні. Незламні" презентували з нагоди 32-ї річниці створення Могилів-Подільського прикордонного загону. Ідея створення проєкту належить охоронцям кордону.

Читайте також

Вінниця передала дрони, тепловізори, тепловізійні приціли та сухі душі 18-й Слов'янській бригаді
Детальніше
Посмертно нагородили чотирьох Героїв з Тульчинської громади
Детальніше
Відсвяткував річницю шлюбу з дружиною та двома дітками, а через два тижні загинув - Жмеринка попрощалась з Героєм
Детальніше
Понівечила могили Да Вінчі, Джуса та Павла Петриченка: поліцейські затримали 60-річну правопорушницю
Детальніше
Вінницька громада передала 10 "мавіків" та 10 тисяч сухих душів спецпідрозділу Kraken
Детальніше
Повідомили про підозру жмеринчанину, який зняв і виклав у соцмережі переміщення гелікоптера ЗСУ
Детальніше