У Вінниці презентували дистанційну систему розмінування

У Вінниці презентували дистанційну систему розмінування

17:03 25.09.2023

Українська компанія Frendt представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін, яка обладнана шинами наднизького тиску, тому не підривається при наїзді на вибухонебезпечні предмети. Перша презентація відбулась на Днях поля «Агро Вінниця».

Про це повідомив засновник компанії Frendt Віталій Шуберанський, пише Traktorist.ua.

Спочатку ми зробили концепцію трактора на дистанційному керуванні, але потім зрозуміли, що коли ми знаходимо небезпечний предмет трактор автоматично зупиняється і комусь потрібно йти провести розмінування для того, щоб машина могла рухатись далі. Ця концепція не підходить, тому що в нас зажди люди читають інструкцію після того коли щось сталося. І можна реально отримати великі матеріальні втрати.

Підприємець наголосив, що через це був придуманий надлегкий засіб для дистанційного зондування землі, який оснащений шинами низького тиску і коли наїжджає на вибухонебезпечний предмет, детонація не відбувається і машина їде далі, передаючи інформацію про ділянку на якій була виявлена небезпека.

На машину можна встановити будь-які детектори, чи то метало- чи радари. Система дистанційно передає дані в офіс, прив’язуючи до GPS-координат і ми маємо карту небезпечних предметів, яку використовують сапери, і їм набагато простіше підходити до кожної ділянки й проводити розмінування. 

Віталій Шуберанський зауважив, що середня продуктивність людини під час розмінування - 25 м кв. на день, а така дистанційна машина може за годину виконати пошук вибухонебезпечних предметів на ділянці у 10 тис. м кв.

Нагадаємо, естонська Асоціація рятувальників Päästeliit придбала для українських колег роботизовану систему для розмінування MV-4 виробництва компанії DOK-ING. Її назвали Ярославою — на честь дніпровської спортсменки Ярослави Магучіх. 

Читайте також

Вінницький IT-парк розширюється: чим він особливий та які компанії вже відкрились в центрі
Детальніше
Медична діагностика та інноваційні оприскувачі: як українці використовують штучний інтелект?
Детальніше
Фруктовий сезон у розпалі - Вінниця диктує цьогорічні ціни на сливи
Детальніше
Які з “електричок-незламності” курсують через Вінницю
Детальніше
Скільки тонн врожаю вже зібрали фермери Вінниччини та на скільки зросли ціни на зерно
Детальніше
Меду не буде? Бджолярі скаржаться — через зміну клімату бджолам немає де збирати нектар
Детальніше