Сумісність вітамінів головні аспекти, на які слід звертати увагу

Сумісність вітамінів: головні аспекти, на які слід звертати увагу

15:33 23.10.2023

Вітаміни та мінерали відіграють важливу роль в здоровʼї організму. Ці речовини сприяють зміцненню імунітету, регулюють обмін речовин, запобігають багатьом негативним процесам тощо. Але перш ніж купити вітаміни та мінерали, варто звернути увагу на деякі аспекти, наприклад, на їхню сумісність. Адже лише за умови їх правильного комбінування можна отримати найкращий результат. Про це і піде мова далі.

Існує спеціальна таблиця сумісності вітамінів та мінералів. В ній ці речовини поділені на 3 групи:

  • Сумісні. Це ті вітаміни та мінерали, які при поєднанні краще засвоюються або допомагають одне одному підсилити дію на організм.
  • Несумісні. Це комбінація вітамінів та мінералів, які не слід поєднувати. Позаяк коли вони в одній команді, це може або знижувати їх взаємну ефективність або взагалі призводити до небажаних наслідків.
  • Нейтральні. В цій групі знаходяться ті речовини, які можна як комбінувати, так і вживати окремо.

Довідкова таблиця сумісності

Прикладів сумісності безліч. Приміром вітамін D сприяє розкриттю всіх корисних властивостей вітаміну A та його поглинанню організмом. В результаті цієї взаємодії покращується стан імунної системи, здоровʼя шкіри та очей. Вітаміни C в поєднанні з залізом допомагає краще засвоювати негемове залізо, яке міститься в рослинних продуктах (наприклад, шпинаті, бобах). Це дозволяє організму закривати потребу в залізі, яка може зʼявитись, якщо людина відмовляється від споживання мʼяса. Вітаміни групи B також чудово ладнають між собою. Ця сумісність в підсумку призводить до поліпшення процесів травлення та нервової системи. Кальцій за підтримки вітаміну D ліпше засвоюється та відкладається в кістках.

Щодо несумісності, то тут теж варто звернутись до таблиці сумісності вітамінів та мінералів. Несумісними є залізо та кальцій. Якщо вони вживаються одночасно, кальцій заважає поглинанню заліза, що може призвести до його дефіциту. Така ж ситуація складається між цинком та фолієвою кислотою (B9). Ці елементи перешкоджають одне одному, коли йде мова про їхнє засвоєння. Вітамін B12 під впливом міді та заліза цілковито позбавляється своїх корисних властивостей. 

Варто зазначити, що вітаміни можуть ставати несумісними не лише через природну несумісність. Це відбувається і через перевищені дози. Позаяк передозування вітамінами та мінералами може становити загрозу людському здоровʼю. Саме тому важливо проконсультуватись з лікарем або дієтологом. Фахівець, враховуючи ваші індивідуальні потреби та стан здоровʼя, підбере збалансовану дієту та відповідний раціон вітамінів та мінералів. В такому разі буде плюсом, якщо ви регулярно перевірятимете баланс вітамінів та мінералів. Це допоможе забезпечити оптимальне співвідношення вітамінів та мінералів в організмі.

Вітаміни та мінерали дуже важливі для підтримання здоровʼя. Але, як і з усіма корисними речовинами, слід дотримуватись балансу та враховувати інші фактори, як згадана вище сумісність. Бажаємо успіхів у збалансованому способі життя!

Читайте також

10 місяців бюджету 2024 Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
10 місяців бюджету 2024: Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про головні напрями спрямування коштів
Детальніше
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
Детальніше
У Вінниці перевірили доступність найпростіших укриттів — оглянули понад пів тисячі сховищ
У Вінниці перевірили доступність найпростіших укриттів — оглянули понад пів тисячі сховищ
Детальніше
Реабілітаційні послуги для дорослих і дітей надають у 14 закладах Вінниці
Реабілітаційні послуги для дорослих і дітей надають у 14 закладах Вінниці
Детальніше
Вінниця отримає десять нових пожежних гідрантів в межах грантової програми
Вінниця отримає десять нових пожежних гідрантів в межах грантової програми
Детальніше
Від 600 грамів до кілограма як виходжують передчасно народжених малюків у перинатальному центрі
Від 600 грамів до кілограма: як виходжують передчасно народжених малюків у перинатальному центрі
Детальніше