«Сімка» чи «дев’ятка» Як купити кондиціонер потрібної потужності

«Сімка» чи «дев’ятка»? Як купити кондиціонер потрібної потужності

11:58 10.05.2023

6458b18bbfa48.png

Перш ніж купити кондиціонер, треба уважно вивчити, порівняти характеристики моделей, що припали до смаку, а також ціни на кондиціонери. Одна з найважливіших характеристик – продуктивність, потужність за холодом чи теплом. Від неї залежить на кондиціонер ціна, тому обирати потужність за принципом «чим більше, тим краще» не варто. Але якщо замовити кондиціонер недостатньої потужності, він буде працювати на межі своїх можливостей і все одно не зможе достатньо ефективно охолоджувати повітря (або нагрівати його у холодну пору року). Як дізнатися потужність конкретної моделі та як зрозуміти, чи підходить вона вам?

Теплова потужність та площа приміщення

В інтернет-магазині, що здійснює продаж кондиціонерів, є фільтр для вибору техніки за площею приміщення. Якщо вивчити технічні характеристики моделей, обраних за допомогою цього фільтра, можна помітити, що їх теплова потужність (продуктивність за холодом) приблизно в 10 раз менше середньої площі приміщень, для яких вони рекомендовані:

  • якщо планується купити кондиціонер з установкою в приміщення площею 10–20 м2, потрібна модель продуктивністю 2–2.35 кВт;
  • для площі 21–30 м2 рекомендовані моделі продуктивністю 2.4–2.7 кВт;
  • для 31–10 м2 – 3.25–3.5 кВт тощо.

Продуктивність за холодом та за теплом наведені в технічних характеристиках моделей.

Цифри у маркуванні

Спеціалісти, що продають кондиціонери у Києві https://air-conditioner.ua/uk/nastennye-kondicionery/ та інших містах, зазвичай орієнтуються не на цифри в технічних характеристиках, а на маркування. Їм досить побачити повну назву моделі кондиціонера, щоб зрозуміти, на яку площу він розрахований. Цифри у назві вказують на індекс теплової потужності в тисячах британських теплових одиниць на годину (кБТО/г). 1 BTU (БТО) – це кількість тепла, необхідна для того, що температура 1 фунту води підвищилась на 1° за Фаренгейтом. 1 BTU трохи більше 1 кДж та приблизно дорівнює 0.3 Вт. Сьогодні ця одиниця виміру використовується в англомовних країнах у розрахунках потужності опалювального обладнання. Її похідну, BTU/h чи kBTU/h, використовують виробники та продавці кондиціонерів.

Існує кілька стандартних показників індексу теплової енергії. У житлових приміщеннях найчастіше використовуються «сімки» та «дев’ятки»:

  • «сімки» (маркування 07, наприклад, Osaka STV-07HH) мають теплову потужність біля 2 кВт та призначені для приміщень площею 10–18 м2;
  • «дев’ятки», як-от Cooper&Hunter CH-S09XN7 Prima Plus, з тепловою потужністю біля 2.6–2.7 кВт, можуть використовуватись у приміщеннях площею 20–28 м2.

Якщо потрібен кондиціонер для приміщення більшої площі, можна скористатися таблицями чи звернутися по допомогу до менеджерів з продажу.

Коли треба купляти кондиціонер з запасом потужності

Стандартні співвідношення продуктивності кондиціонера та площі приміщення вірні для більшості житлових кімнат. Обирати кондиціонер із запасом теплової потужності потрібно:

  • у разі значного скупчення людей у приміщенні (особливо якщо вони не сплять, не сидять, а активно рухаються);
  • для приміщень, де тривалий час працює телевізор, комп’ютер, плита, праска тощо;
  • якщо приміщення інтенсивно прогрівається сонцем (має значну площу скління, вікна виходять на сонячну сторону);
  • якщо висота стель перевищує 3 м;
  • якщо приміщення погано утеплене.

Отже, перш ніж купити кондиціонер на кухню, в офіс, магазин, майстерню, у тренажерний зал, у приміщення з високими стелями, панорамними вікнами, необхідно виконати досить складні розрахунки, у цьому допоможуть професіонали.

 
 
 

Читайте також

Вінницю та область 23 листопада чекає справжній сніговий шторм
Вінницю та область 23 листопада чекає справжній сніговий шторм
Детальніше
Вінницьких водіїв попереджають про погіршення погодних умов - будьте обережні на дорозі
Вінницьких водіїв попереджають про погіршення погодних умов - будьте обережні на дорозі
Детальніше
По Вінницькій області 20 листопада очікуються пориви вітру - 15-20 мс
По Вінницькій області 20 листопада очікуються пориви вітру - 15-20 м/с
Детальніше
На вінничан 19 листопада чекає останній погожий день цієї осені
На вінничан 19 листопада чекає останній погожий день цієї осені
Детальніше
Вінниця посилює співпрацю з польським містом-побратимом Кельце
Вінниця посилює співпрацю з польським містом-побратимом Кельце
Детальніше
Погода 18 листопада потішить вінничан осіннім теплом
Погода 18 листопада потішить вінничан осіннім теплом
Детальніше