Лазерне відбілювання зубів: особливості різних методик

Лазерне відбілювання зубів: особливості різних методик

21:06 15.11.2021

Найчастіше до стоматолога звертаються з бажанням провести процедуру відбілювання зубів лише у разі потемніння зубної емалі або утворення на ній темних плям, щоб повернути собі колишню білосніжність посмішки. Ця процедура має скоріше косметичний характер, ніж лікувальний. Тому звернутися до лікаря для отримання такої послуги може і здорова людина.

Проте новим досягненням у цій галузі стоматології стало лазерне відбілювання зубів. Ця технологія відрізняється тим, що, крім видалення зубного нальоту, відбувається також ущільнення зубної емалі, і як наслідок – її потовщення. З цього випливає, що процедура також має і терапевтичний характер. Детальніше про цю методику розповідають спеціалісти вінницької стоматології Dr.Miller.

Особливості процедури

Завдяки досягненням лазерної технології, ця процедура зібрала у собі всі позитивні риси вже існуючих технологій відбілювання.

Під час проходженні процедури відбілювання на емаль наноситься засіб, що містить активний кисень. Потім, під дією лазера, він виводить темні плями та освітлює колір зубної емалі, повертаючи пацієнту колишню посмішку.

Такий метод відбілювання зубів застосовується навіть у найбільш важких та затягнутих випадках. Після процедури зубна емаль світлішає на 7-12 відтінків. Ефект з'являється вже після першого сеансу. Але трапляються випадки (наприклад, зміна кольору емалі після прийому антибіотиків), коли потрібне повторне відвідування фахівця.

Види лазерів

У цій технології застосовуються діодний та зелений лазери. Яким саме видом приладу буде проводитись відбілювання емалі, залежить від того, який колір має наліт на зубах.

Ефект після такого відбілювання ви можете легко уявити, подивившись на блискучі усмішки зірок з телеекранів та обкладинок журналів. У сучасному світі сяюча та біла посмішка є свого роду візитівкою успіху та досягнень. Але завдяки новітнім технологіям отримання цієї послуги стало доступним практично кожному пацієнту.

Чим відрізняється лазерний метод

  • Після відбілювання за допомогою лазера настає практично миттєвий ефект; можливо, зубна емаль може стати абсолютно білою.
  • Наразі тільки лазерне відбілювання може впоратися із запущеним складним потемнінням емалі.
  • За часом проведення цей метод нічим не відрізняється від інших. Зазвичай, процедура триває до однієї години.

Види відбілювання зубної емалі

  • AirFlow. Цей механічний метод ґрунтується на очищенні повітряним потоком. Повітря з сумішшю води та спеціальних чистячих гранул спрямовується струменем на поверхню зуба. Результат можна побачити одразу після відвідування фахівця; освітлення досягається за рахунок видалення нальоту із зубів.
  • ByLight. У цій процедурі на зуби наноситься кисневмісний гель. Відбілювання відбувається під дією спеціальної лампи. У такий спосіб можна освітлити зуби на 4-6 тонів.
  • Beyond. Ця процедура також проводиться за допомогою лампи, яка впливає на спеціальний лікувальний засіб. Ефект миттєвий, освітлення 8-12 тонів.

Як уже зазначалося вище, лазерне відбілювання зубів увібрало в себе всі плюси від інших способів отримання білої посмішки. Але остаточний вибір методу відбілювання завжди залишається за пацієнтом. До того ж, будь-яке відбілювання проводиться тільки після ретельного огляду лікаря, оскільки є низка протипоказань. Перед процедурою також бажано усунути карієс та інші захворювання зубів, якщо стоматолог їх виявить.

Читайте також

Заклади освіти та медицини Калинівської громади отримали допомогу від аграріїв
Заклади освіти та медицини Калинівської громади отримали допомогу від аграріїв
Детальніше
Де знайдуть кошти для фінансування вінницького Центру інфекційних хвороб
Де знайдуть кошти для фінансування вінницького Центру інфекційних хвороб
Детальніше
Послугою єМалятко у Прозорих офісах Вінниці за рік скористалися понад 1 300 родин
Послугою єМалятко у Прозорих офісах Вінниці за рік скористалися понад 1 300 родин
Детальніше
У Вінниці ефективно рятуватимуть пацієнтів від загрози раптової серцевої смерті
У Вінниці ще ефективніше рятуватимуть пацієнтів від загрози раптової серцевої смерті
Детальніше
Вінницьких сімейних лікарів навчають якомога раніше виявляти посттравматичний синдром
Вінницьких сімейних лікарів навчають якомога раніше виявляти посттравматичний синдром
Детальніше
«Лікарняні війни» чому вінницькому клінічному центру інфекційних хвороб «урізали» пакет НСЗУ
Чому вінницькому клінічному центру інфекційних хвороб «урізали» пакет НСЗУ?
Детальніше