Іржа на гальмівних дисках як це впливає на роботу гальмівної системи автомобіля та як правильно проводити її очищення та обслуговування

Іржа на гальмівних дисках: як це впливає на роботу гальмівної системи автомобіля та як правильно проводити її очищення та обслуговування

13:28 25.05.2023

Важливою складовою рівня безпеки автомобіля є гальмівна система. Тому за її технічним станом необхідно ретельно стежити, періодично перевіряючи гальмівні диски та колодки. Ці елементи виконують основну роботу, оскільки колодки притискаються до диска, уповільнюючи його. Останній, своєю чергою, уповільнює колесо, оскільки жорстко з'єднаний із його маточиною. Важлива умова для коректної роботи системи – відсутність критичного зносу та деформації елементів. Щоб уникнути цього, рекомендується купити оригінальні гальмівні диски хорошої якості. Також слід звертати увагу на такий фактор, як іржа. Розглянемо, чим вона небезпечна, а також додаткову інформацію про те, як її позбутися.

646f188e42749.webp

Чому гальмівні диски покриваються іржею

Будь-який чорний метал, залишений на повітрі, вступає в реакцію окислення, і поява на поверхні іржі — питання часу. Елементи гальмівної системи виготовляються із чорних металів та композитів. Тому, як би правильно не було зроблено підбір гальмівних дисків, згодом вони іржавіють під впливом вологи. Цей недолік компенсується технічними властивостями виробів із чорних металів. Такі диски мають наступні характеристики:

  • стійкість до стирання;
  • стійкість до високих температур;
  • низька теплоємність;
  • низька собівартість;
  • тривалий термін служби;
  • стійкість до деформації та ін.

Виходячи з вищесказаного, передні та задні гальмівні диски покриваються іржею через погодні умови. Підвищена вологість повітря сприяє появі іржі протягом кількох годин стоянки. Пряме влучення води на поверхню дисків прискорює цей процес. Найбільше елементи гальмівної системи схильні до корозії в зимовий час, коли дороги посипаються хімічними складами, що надають додатковий вплив на поверхню металевих деталей.

Чи буде іржа, якщо купити оригінальні гальмівні диски

Незалежно від якості металу, всі диски підлягають корозії при зіткненні з повітрям і вологою. Це стосується й оригінальних виробів, виготовлення яких використовуються метали високої якості. Через відсутність легуючих добавок, всі чорні метали окислюються, що у випадку гальмівної системи автомобіля може бути небезпечно. Якщо шар іржі невеликий, це ніяк не позначиться на роботі гальмівної системи. Але якщо автомобіль тривалий час зазнавав впливу поганих погодних умов, навіть оригінальні гальмівні диски стануть непридатними до експлуатації. Це пов'язано з тим, що з наявності товстого шару іржі, гальмування може бути з ривками. Виникнення такої ситуації сприяє відхиленню машини від курсу. Також буде збільшений гальмівний шлях, що підвищуватиме ймовірність ДТП.

Як почистити передні та задні гальмівні диски

Якщо іржа тільки трохи покрила поверхню гальмівного диска, досить один раз різко загальмувати. За наявності серйознішого шару, слід зробити кілька різких гальмувань, а якщо не допоможе, скористатися спеціальним засобом для видалення іржі. У самому запущеному випадку допоможе лише проточка, але слід враховувати ступінь зношування. Якщо говорити про вигоду, можливо, ціна гальмівних дисків із магазину буде дешевшою, ніж витрати на проточку старих, оскільки роботу слід довірити фахівцеві. Також варто врахувати, що після процедури товщина виробу стає меншою, а це скорочує термін служби диска та погіршує ефективність гальмівної системи.

Читайте також

На сході країни тестують пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека». Коли приєднається Вінниччина
На сході країни тестують пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека». Коли приєднається Вінниччина?
Детальніше
У Вінницькій громаді на умовах партнерства збудують сучасну екоферму
У Вінницькій громаді на умовах партнерства збудують сучасну екоферму
Детальніше
Спеціальний прес для обслуговування трамваїв-«швейцарців» виготовили у Вінниці
Спеціальний прес для обслуговування трамваїв-«швейцарців» виготовили у Вінниці
Детальніше
Шкільний автопарк Турбівської громади поповнився ще одним автобусом
Шкільний автопарк Турбівської громади поповнився ще одним автобусом
Детальніше
У Вінниці чотири комунальні авто переобладнають в багі для військових
У Вінниці чотири комунальні авто переобладнають в багі для військових
Детальніше
Вночі на вулиці Київській патрульні зупинили п'яного водія Volkswagen
Вночі на вулиці Київській патрульні зупинили п'яного водія Volkswagen
Детальніше