Екстракорпоральне запліднення — що це таке і коли потрібне

Екстракорпоральне запліднення — що це таке і коли потрібне?

09:53 20.12.2022

Тисячі пар стикаються з проблемою, коли зачаття дитини природним шляхом стає неможливим, через що руйнується надія на повноцінне сімейне щастя. Саме заради таких випадків протягом останніх десятиліть розвивається і вдосконалюється процедура ЕКЗ — екстракорпоральне запліднення. Ця назва в перекладі з латини визначається як «поза тілом» (extra corpus). Сьогодні є два шляхи реалізації процедури ЕКЗ:

  1. In vitro — сперматозоїди та яйцеклітина «зустрічаються» в пробірці, що максимально наближене до природного способу запліднення.
  2. ICSI — введення сперматозоїдів за допомогою спеціальної голки безпосередньо у підготовлену яйцеклітину, що називається інтрацитоплазматичною ін’єкцією сперматозоїдів.

Екстракорпоральне запліднення проводиться по спеціально складеним протоколах, де враховані всі можливі нюанси та відхилення. Це дає можливість досягти бажаного результату, який, попри всім зусиллям, в середньому складає 45% успіху. Є медичні центри, до яких належить клініка проф. Феськова О.М., де проводиться гарантоване ЕКЗ, при якому шанс завагітніти складає 70%. Детальніше про послугу і клініку за посиланням: https://feskov.ua/uk/services/ekz/programma-eko-v-ukraine. Ці цифри підкріплені реальними результатами, тому варто звертатись до професіоналів своєї справи.

Які бувають варіанти ЕКЗ?

Успіх екстракорпорального запліднення немало залежить від правильного підбору протоколу стимуляції та його детального дотримання. Якщо раніше вважалось, що чим більше вдалось підсадити ембріонів, тим вищий шанс завагітніти, то сьогодні наперед кількості виступає якість клітин. І самі протоколи підбираються згідно з конкретними критеріями, тому виділяють такі їхні різновиди:

  • Довготривалі

Залежно від часу проведення додатково розділяють на:

  • довгі (20 – 21 день);

  • довгі з м’яким стимулюванням (60 днів);

  • супер довгі (від 60 днів до 6 місяців).

В кожному конкретному випадку приймаються найбільш відповідні гормональні препарати, які дозволяють підготувати організм жінки до майбутнього зачаття.

  • Короткотермінові

Завдяки використанню спеціальної гормональної терапії та гонадотропінів ЕКЗ проводиться на 3 – 5 день циклу. В деяких випадках застосовують протокол з мінімальною гормональною стимуляцією, їх ще називають суперкороткими, або японськими. В результаті вдається допомогти жінкам з особливими потребами.

  • Природні

Проводиться гормональна стимуляція, але згідно із природним менструальним циклом. Можуть застосовуватись гормональні препарати різної інтенсивності дії.

Також останнім часом почала широко застосовуватись підсадка кріоембріонів. Їх заздалегідь підготовлюють, а потім заморожують рідким азотом. В результаті за невдалого ЕКЗ можна виконати повторну підсадку без попередньої підготовки та гормональної стимуляції.

Коли потрібне ЕКЗ?

Стани, за яких неможливе запліднення природним шляхом, бувають різноманітні. Частіше всього консультацію репродуктолога рекомендують в тому випадку, коли вагітність на фоні відсутності контрацепції не наступає протягом року і більше. Таким парам рекомендують спочатку виявити причину безпліддя, пройти відповідне лікування (одному або обом з подружжя). Якщо після цього не вдається завагітніти, тоді рекомендують штучне запліднення.

Медичні покази до проведення ЕКЗ:

  • чоловіче безпліддя, коли якість або кількість сперматозоїдів не відповідає критеріям успішного запліднення;

  • жіноче безпліддя через наявні проблеми з матковими трубами або їхню повну відсутність, захворювання матки по типу ендометріозу або вік старше 35 років, коли якість яйцеклітин погіршується;

  • невідомі фактори, при яких вагітність не наступає на фоні відсутності яких-небудь порушень зі сторони жінки чи чоловіка.

Екстракорпоральне запліднення не може проводиться за пухлинних процесів, запальних захворювань незалежно від локалізації або патологій матки, які не дозволяють провести пересадку ембріона.

Читайте також

У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
У Вінниці відбувся форум до Дня спільних дій в інтересах дітей
Детальніше
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
У центрі Тульчина пацієнтів приймали у вакцинобусі
Детальніше
Секрети віртуального світу як сучасні технології впливають на вашу дитину
Секрети віртуального світу: як сучасні технології впливають на вашу дитину
Детальніше
Від аутизму до ослаблення імунітету розвінчуємо найпоширеніші міфи про щеплення
Від аутизму до ослаблення імунітету: розвінчуємо найпоширеніші міфи про щеплення
Детальніше
Покажуть, як працює онкоцентр хочеш допомогти громаді — приходь на екскурсію
Покажуть, як працює онкоцентр. Хочеш допомогти громаді — приходь на екскурсію
Детальніше
Реабілітаційні послуги для дорослих і дітей надають у 14 закладах Вінниці
Реабілітаційні послуги для дорослих і дітей надають у 14 закладах Вінниці
Детальніше