На Вінниччині понад 75% площ озимих знаходяться в доброму стані

На Вінниччині понад 75% площ озимих знаходяться в доброму стані

10:26 15.01.2021

На Вінниччині понад 75% площ озимих знаходяться в доброму стані. Про це AgroPortal.ua повідомили в департаменті агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації.

За оперативними даними в області посіяно 348,7 тис. га озимих зернових, з яких 315,4 тис. га пшениці озимої, 31,4 тис. га ячменю і 1,9 тис. га жита. Крім того, озимий ріпак займає 43 тис. га. Станом на 6 січня площа озимих, що знаходяться в доброму стані, становить 266,4 тис. га (76,4%). В задовільному перебуває 79,3 тис. га (22,7%), слабкі та зріджені — 3,0 тис. га (0,9%), — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що умови перезимівлі характеризувалися нестійким температурним режимом, опадами, туманами та вищими за середньобагаторічні температурними показниками. Максимальна температура повітря підвищувалася до +0,8-11°С, мінімальна — знижувалася до -2-5°С.

В департаменті повідомляють, що на більшій частині території області підвищення температури повітря в останні дні грудня вище +5°С спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих зернових культур, які на даний час перебувають у стані неглибокого зимового спокою.

За даними Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН (Вінниця), глибокого промерзання ґрунту не зафіксовано, а температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої не опускалась нижче -3°С, що значно вище критичної температури вимерзання.

Нагадаємо, інновації в Аграрному університеті.

Читайте також

Урожайність зернових на Вінниччині перевищила торішні показники
Урожайність зернових на Вінниччині перевищила торішні показники
Детальніше
Як підготуватися до нової фази війни ситуація у Вінниці кардинально відрізняється від Києва чи Одеси
Як підготуватися до нової фази війни: ситуація у Вінниці кардинально відрізняється від Києва чи Одеси
Детальніше
Під Погребищем через коротке замикання загорівся комбайн на полі
Під Погребищем через коротке замикання загорівся комбайн на полі
Детальніше
На ринках Вінниці з'явилися перші українські кавуни скільки коштують, як обрати найсолодший
На ринках Вінниці з'явилися перші українські кавуни: скільки коштують, як обрати найсолодший
Детальніше
У Жмеринському районі град пошкодив посіви соняшника що буде з рештою урожаю
У Жмеринському районі град пошкодив посіви соняшника: що буде з рештою урожаю
Детальніше
Три найбільші зрошувальні системи Вінниччини — де вони розташовані
Три найбільші зрошувальні системи Вінниччини — де вони розташовані
Детальніше