Звітує Оперативний штаб попри усі складнощі Вінниця має гідно пережити зиму

Звітує Оперативний штаб: попри усі складнощі Вінниця має гідно пережити зиму

16:53 03.10.2023

Вінницька громада активного готується до наступного опалювального періоду, який уже незабаром розпочнеться. 3 жовтня міський голова Сергій Моргунов провів чергове засідання Оперативного штабу з підготовки до наступного опалювального сезону. 

Очільник громади заслухав доповіді представників підприємств критичної інфраструктури та директорів департаментів Вінницької міської ради щодо готовності громади до опалювального періоду 2023-2024 років.

Чергова воєнна зима близько: готуємося пережити її гідно. Важливо діяти на випередження. Тому, завершуємо облаштування захисних конструкцій на об’єктах критичної інфраструктури. Запаслися генераторами та паливом, для забезпечення безперебійної роботи у разі блекаутів. Ця зима може бути складною. Щоб прожити її, маємо гуртуватись та робити максимум для стабільності в громаді, – зазначив Сергій Моргунов.

Важливою темою обговорення було впровадження безпекових заходів. Оскільки наша країна досі перебуває у стані війни й ворог в будь-який момент може відновити терористичні обстріли критичної інфраструктури України. Очільник громади доручив представникам підприємств прискорити впровадження, у межах своїх можливостей, безпекових заходів.

  • Генеральний директор «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик прозвітував, що, у межах підготовки до наступного опалювального періоду, працівники підприємства завершили всі заплановані роботи з підготовки теплового комплексу міста. Також він запевнив, що, на випадок блекауту, підприємство забезпечене генераторами та сформувало триденний запас палива, а з персоналом провели протиаварійні навчання.
  • Працівники «Вінницяоблводоканал», у межах підготовки до опалювального періоду здійснили ряд заходів. Зокрема завершили заміну понад трьох кілометрів мереж водопроводу, відновили 131 водопровідну камеру та замінили понад тисячу метрів мереж каналізації. Також керівник підприємства Дмитро Кістіон зазначив, що підприємство на 100% забезпечене генераторами різної потужності.
  • Важливим також є й питання подачі електроенергії та газу в оселі вінничан. Так представник «Вінницяобленерго» зазначив, що працівники підприємства завершують виконання запланованих заходів та продовжують, у межах можливостей, впроваджувати безпекові заходи. 
  • Представник «Вінницягаз» зазначив, що працівники підприємства уже завершили всі роботи з підготовки до наступного опалювального періоду.

Готували до холодів і житловий сектор громади. Так департаментом житлового господарства, зокрема й на умовах співфінансування, було виконано ряд заходів у житлових багатоповерхових будинках. Серед яких: ремонт покрівель та міжпанельних стиків, заміна вікон на енергоощадні, ремонт електрощитових, заміна внутрішньобудинкових інженерних мереж.

Звітує Оперативний штаб: попри усі складнощі Вінниця має гідно пережити зиму

Завершують підготовку до опалювального періоду також лікарні, школи та дитячі садочки. Так, Акти готовності до наступного опалювального періоду отримало 11 закладів охорони здоров’я. Серед закладів освіти таких 115. Також там сформовано та підтримується запас пального на шість діб.

Окрім того, увагу приділили й «пунктам незламності» на базі закладів освіти. Зокрема визначено 30 таких закладів, тут підготовлюють харчоблоки, де у випадку надзвичайної ситуації зможуть поїсти й випити теплого чаю всі охочі. Як зазначила представниця КП «Меридіан», на випадок таких ситуацій, підприємство сформувало запас продуктів харчування.

Говорили й про встановлення системи автоматичного відкриття замків в підвалах, де громадяни можуть перечекати повітряну тривогу. Сергій Моргунов доручив пришвидшити цей процес. Адже укриття під час повітряної тривоги мають бути доступними.

Оперативний штаб

Оперативний штаб з підготовки до наступного опалювального періоду об'єднує комунальні підприємства критичної інфраструктури, відповідні департаменти, комунальні підприємства обласної власності, які подають воду та тепло. Серед іншого, на засіданнях штабу відпрацьовують відповідні алгоритми, як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях, розробляють рішення щодо реагування на позаштатні ситуації.

Нагадаємо, починаючи з квітня працівники «Вінницяміськтеплоенерго» доклали значних зусиль для того, аби підготувати теплове господарство міста до холодної пори року. У межах цієї підготовки тепловики проводили роботи з реконструкцій аварійних мереж, ремонт та технічне обслуговування котелень, центральних теплових пунктів (ЦТП), індивідуальних теплових пунктів (ІТП), теплових камер та впроваджували заходи з підвищення енергоефективності.

Embedded thumbnail for Звітує Оперативний штаб: попри усі складнощі Вінниця має гідно пережити зиму

Читайте також

У Вінниці ухвалили рішення про підготовку до наступного опалювального сезону
У Вінниці ухвалили рішення про підготовку до наступного опалювального сезону
Детальніше
Представництво Вінниці в Брюсселі залучає міжнародних партнерів до співпраці
Представництво Вінниці в Брюсселі залучає міжнародних партнерів до співпраці
Детальніше
У Вінниці відкрили побутовий центр для переселенців «ЯМаріуполь. Турбота»
У Вінниці відкрили побутовий центр для переселенців «ЯМаріуполь. Турбота»
Детальніше
Потужний генератор, тепловізори та зарядні станції передала Вінницька громада бійцям
Потужний генератор, тепловізори та зарядні станції передала Вінницька громада бійцям
Детальніше
Вінницькі тепловики звітували про роботу минулого року
Вінницькі тепловики звітували про роботу минулого року
Детальніше
Вінницький міський голова подав декларацію про доходи
Вінницький міський голова подав декларацію про доходи
Детальніше