Зменшити втрати та заощадити кошти: вінничан просять ощадно використовувати воду

Зменшити втрати та заощадити кошти: вінничан просять ощадно використовувати воду

11:15 21.06.2024

Неекономне використання води, а також протікання кранів, змішувачів, змивних бачків призводить до зайвих втрат води та більших рахунків за її сплату. А ще нераціональне використання води впливає на рахунки за електроенергію, наприклад, при роботі бойлера, чайника, пральної чи посудомийної машини. Тож споживайте воду розумно та економно, адже вона - вичерпний ресурс.

Департамент відновлення та розвитку ВМР закликає містян ощадно користуватися водними ресурсами, адже з кожним роком питання нестачі води стає все актуальнішим не лише у світі, а й в Україні.

Рекомендації, як можна зменшити використання води на побутовому рівні:

  • Відремонтуйте несправну техніку - з одного несправного крана за добу може витікати від 0,5 до 1,5 куб. м, а з бачка - від 5 до 8 куб. м води. На перший погляд, витоки у санвузлі здаються незначними, але якщо врахувати, що вода тече безупинно, то загальний її обсяг насправді є досить значним. Причиною витоків часто є наліт на клапані і його гнізді, тому необхідно регулярно чистити бачок, промивати клапан і видаляти наліт.
  • Перейдіть на туалети з низьким потоком води або встановіть додаткову ємність у змивний бачок - загалом витрати води у санвузлах є одними з найбільших. Зменшити їх можна, наприклад, поставивши у зливний бачок додатковий предмет (у країнах Заходу для цього є спеціальні пластикові "цеглини"). Такий прийом дозволяє зменшити кількість холодної води, що використовується під час одного змиття. Або ж якщо плануєте над заміною унітаза, зробіть вибір на користь туалетів з так званим низьким потоком. Вони використовують тиск для видалення відходів. Їх можна розпізнати за характерним свистом.
  • Встановіть душові лійки з низьким потоком - душова лійка з низьким потоком дає майже подвійну економію у використанні води.
  • Якщо є змога, використовуйте менше гарячої води. Гаряча вода обходиться приблизно у десять разів дорожче, ніж холодна.
  • Приймайте душ замість ванни- при прийманні ванни у середньому використовується близько 150-200 л води. Приймаючи душ, ви витратите лише 20-30 л води.
  • Вимикайте воду під час чищення зубів - часто, коли ви чистите зуби, з крана тече вода і її "витрати" у цей час можуть досягти значенням, які відповідають роботі несправного унітаза. Відповідно, набагато ощадливіше чистити зуби, набираючи воду у склянку.
  • Кип'ятіть стільки води стільки, скільки потрібно на цей час - зайве кип'ятіння призводить не лише до збільшення використання енергоресурсів, а й збільшує споживання води через її випаровування.
  • При пранні чи використанні посудомийної машини повністю завантажуйте техніку- повне завантаження пральної чи посудомийної машин допоможе заощадити не лише воду, а й електричну енергію. Проте запам’ятайте, що перевантажувати прилади не рекомендується, оскільки це призводить до перевитрати енергії та скорочення строку служби техніки.
  • Використання води за межами будинку - відмовтесь від поливання саду чи городу водопровідною водою. Якщо у вас є автомобіль, намагайтесь використовувати для його миття губку та відро, оскільки коли ви миєте машину струменем зі шланга, кількість витраченої води значно збільшується.

Читайте також

Лагодитимуть водогони та електромережі – плани «Цілодобової варти» 17 липня
Детальніше
Вінничан просять заощаджувати електроенергію та задуматися про альтернативні її джерела
Детальніше
Де тривають планові ремонтні роботи у Вінниці 15 липня – повний перелік
Детальніше
У Черепашинцях втопився 7-річний хлопчик
Детальніше
Повітряні тривоги не впливають на роботу комунальних служб Вінниці: планові ремонтні роботи 12 липня
Детальніше
Небезпечні розваги: у Вінниці діти стрибали з мосту у річку
Детальніше