Засідання фокус-групи щодо медичних відходів відбулося у Вінниці

Засідання фокус-групи щодо медичних відходів відбулося у Вінниці

14:17 10.07.2024

9 липня у Вінниці відбулась перша фокус-група, присвячена роботі з медичними відходами, які продукуються на території громади.

Захід, де зібралися представники громадськості та експерти, організований департаментом відновлення та розвитку та департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради в межах роботи над створенням Плану управління відходами громади. Зустріч з обговореннями провели у культурному просторі «Піч».

Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська зазначила, що об’єднання зусиль та знань спеціалістів дасть можливість напрацювати дієвий механізм у галузі управління відходами, який можна буде втілювати в нашій громаді.

Ми зустрілись для того, щоб зібрати конкретні пропозиції та рекомендації, які в подальшому внесемо до Плану управління відходами Вінницької МТГ. Зокрема це стосується застосування нових підходів до збору та утилізації відходів та можливі шляхи до їх зменшення. Медичні відходи – це одна з актуальних тем не лише в сфері довкілля, а й охорони здоров’я. Зараз ми продовжуємо слідувати цілям Зеленого курсу, який Вінниця задекларувала в 2022 році. Цей документ направлений на збереження довкілля і тема поводження з відходами посідає чільне місце. Тож зараз ми докладаємо зусилля для того, щоб впровадити європейські підходи в нашій громаді і для цього залучаємо спеціалістів, щоб комплексно охопити цей напрям, – сказала Ольга Ремешевська.

Напрацьовуючи механізм щодо управління медичними відходами, учасники фокус-групи обговорювали різні питання.

Інженерка з технагляду департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Людмила Мормітко розповіла про поточний стан управління відходами на території Вінницької міської територіальної громади, а начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Вінницької області Олександр Шевченко проінформував про те, як відбувається облік та моніторинг у цій галузі.

Детально про ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з обробкою, знешкодженням, утилізацією і видаленням небезпечних медичних відходів присутнім розповіла представниця ТОВ «Еко-Захист» Ольга Болюх.

Модераторка засідання фокус-групи Юлія Замушинська додала, що до цієї зустрічі долучилися не лише члени робочої групи, а й небайдужі вінничани, яких цікавить тема поводження з відходами.

Напередодні ми оприлюднили опитувальник і понад 30 охочих висловили бажання доєднатися до обговорень фокус-груп, – додала Юлія Замушинська.

Попереду заплановані ще кілька тематичних фокус-груп: 

  • небезпечні відходи;
  • відходи будівництва та знесення; 
  • сільське господарство; 
  • промисловість;
  • побутові відходи тощо.

Нагадаємо, чоловік повідомив про забруднення струмка Безіменного по вулиці Кривоноса у Вінниці.На адресу Екологічної інспекції надійшло звернення від небайдужого громадянина.

Читайте також

У Вінниці капітально ремонтують покрівлю будинку на вулиці Стрілецька, 3
Детальніше
Крок до ефективного управління відходами - у Вінниці ініціюють роботу тематичних фокус-груп
Детальніше
У Вінниці обстежували одну з малих річок Вінницької громади – Тяжилівку
Детальніше
У Вінниці представили концепцію ревіталізації колишнього санаторію ім. Коцюбинського
Детальніше
Вінницькі рятувальники за добу 18 разів виїжджали на ліквідацію загорянь у екосистемах
Детальніше
Річку Мурафа на Вінниччині забруднювали відходами з підприємства 
Детальніше