За п'ять років кількість дітей в інклюзивних класах у Вінниці зросла більш ніж у десять разів

За п'ять років кількість дітей в інклюзивних класах у Вінниці зросла більш ніж у десять разів

16:19 03.12.2021

2 грудня під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради директорка департаменту освіти Оксана Яценко прозвітувала про хід виконання Програми розвитку освіти на 2013-2021 роки. Вона спрямована на забезпечення сталого розвитку освітньої галузі із врахуванням потреб мешканців громади у якісній та доступній дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті.

У Вінницькій міській територіальній громаді сформована багатопрофільна мережа дошкільних закладів освіти. З 2013 по 2021 рік вона зросла на десять закладів, з яких чотири новозбудованих, два відкрито у реконструйованих будівлях, читири - увійшли до громади шляхом приєднання. Крім того, протягом 2013-2021 років у діючих дитячих садочках відкрили додатково 30 груп на 600 місць.

Станом на 1 грудня у громаді є 59 садочків комунальної та один державної форм власності на 595 груп. В них виховують 18638 дітей. До кінця року заплановано введення в експлуатацію дитячого садка у Вінницьких Хуторах на 6 груп та нового корпусу закладу дошкільної освіти №16 на дев'ять груп. З 2012 року у Вінницькій міській територіальній громаді функціонує загальна електронна реєстрація на зарахування дітей до закладів дошкільної освіти. У 2013 році у електронному реєстрі було 1512 дітей. На кінець 2021 року - перебуває 281 дитина, - каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко. 

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко додає, що у Вінницькій міській територіальній громаді є 45 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, серед яких три початкових школи, п'ять гімназій, 36 ліцеїв, Вінницька спеціальна школа для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку та сім приватних закладів. У минулому році відкрили новий комунальний заклад - гімназію №24 в мікрорайоні Поділля на 1200 місць. Сьогодні у школі навчається 1820 учнів.

За п'ять років кількість дітей в інклюзивних класах на Вінниччині зросла більш ніж у десять разів

Крім того, у Вінниці є три комунальні позашкільні заклади: Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, Вінницький міський центр художньо-хореографічної освіти "Барвінок" та Центр позашкільної освіти "Школа успіху". Їх відвідує 7631 дитина.

Для інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти Вінницької громади запровадили інклюзивне навчання.

За останні п'ять років мережа інклюзивних груп та класів значно зросла. У 2016 році у трьох  інклюзивних групах та 13 інклюзивних класах навчалось лише 25 дітей з особливими овітніми потребами. На сьогодні у 39 інклюзивних групах та 174 інклюзивних класах 305 дітей. Проводиться систематична робота щодо створення в закладах освіти комфортних умов для дітей з особливими освітніми потребами. Наразі 57 шкіл облаштовано пандусами, адаптовано 22 санвузлів, створено 35 ресурсних кімнат, у 3-х школах встановлено ліфти, - говорить директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

У 2018 році Вінниця стала учасницею глобальної ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) "Громада, дружня до дітей та молоді", в рамках якої значно активізувалась участь дітей та молоді у процесах прийняття рішень, що стосуються їх інтересів та прав. Крім того, у Вінницькій громаді успішно діють конкурси "Бюджет шкільних проєктів" та екологічних ініціатив "Ековектор". Завдяки їм за ці роки реалізовано 52 учнівські ідеї.

Для забезпечення здорового харчування дітей, у школах та садочках оновлюють харчоблоки. Зокрема, з 2015 по 2020 роки у 52 закладах дошкільної освіти встановили пароконвектомати, створили сучасні харчоблоки в дев'яти школах, зробили часткову заміну обладнання ще у 29 закладах освіти. У цьому році розпочали встановлювати пароконвектомати і у закладах загальної середньої освіти. Їх поставили у восьми школах та у чотирьох садочках на приєднаних територіях. На придбання пароконвектоматів за час дії Програми спрямували 10,3 млн грн з бюджету Вінницької міської територіальної громади.

З метою створення нового освітнього середовища у школах впродовж 2018-2021 років оновили кабінети початкової школи в рамках Концепції "Нова українська школа". Обладнання закупили за рахунок субвенцій з державного бюджету та співфінансування з бюджету Вінницької міської територіальної громади. Загальна сума коштів за чотири роки склала 55,6 млн грн, — інформує Вінницька міська рада.

Для комфортного дозвілля маленьких вінничан оновили обладнання на ігрових майданчиках у 45-ти дитячих садочках на загальну суму 7,1 млн грн. Також за вісім років на територіях шкіл оновили та відкрили десять спортивних ядер, 13 мультифункціональних спортивних майданчиків, сім дитячих ігрових майданчиків.

З 2015 року для створення комфортних умов перебування школярів та дошкільнят, заощадження витрат на енергоносії провели термореновацію та реконструкцію 18 садочків та 13 шкіл.

Щорічно сума коштів, виділених із бюджету Вінницької міської територіальної громади на утримання галузі "Освіта" зростає. Сьогодні видатки на освіту складають майже 30% всього бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Нагадаємо, у Вінницькій територіальній громаді продовжують створювати інклюзивні групи та класи для соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.

Читайте також

У вінницькому ліцеї провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ
Детальніше
У Калинівці триває будівництво укриття в садочку №3 - на якому етапі роботи
Детальніше
"Рівень корупції на Вінниччині - один з найнижчих в Україні": голова НАЗК Віктор Павлущик
Детальніше
Нові проєкти та перспективи співпраці: до Вінниці завітала швейцарська делегація 
Детальніше
У місті-партнері Вінниці Мюнстері провели захід на знак солідарності та дружби
Детальніше
Вінницький ліцей № 27 зібрав майже 346 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Детальніше