З Вінниці передали обладнання бойовим спецпідрозділам Нацполіції
Чергова передача спецобладнання від Вінницької міської ради та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу відбулась днями для стрілецького батальйону Нацполіції. Її здійснили в межах пріоритету «безпека та оборона», на який в бюджеті громади цьогоріч передбачили понад 1 млрд грн.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який зустрівся з бійцями, що воюють на найгарячіших ділянках фронту, зазначив, що цей пакет допомоги складає 20 млн грн. Загалом, за його словами, від початку повномасштабної війни в межах пріоритету «безпека та оборона» міська влада спрямувала бойовим частинам Нацполіції 70 млн грн.
Список немалий. Зокрема, це система протидії БпЛА, РЕБи, спеціальний монітор, що дає можливість воїнам вести спостереження, планувати операції та аналізувати ситуацію на полі бою, а також інше специфічне військове спорядження, – сказав Сергій Моргунов.

Керівник ГУ Нацполіції у Вінницькій області Юрій Пархоменко висловив подяку за системну підтримку.
Від початку формування стрілецького батальйону торік Вінницька міська влада стала для нас надійним партнером. Завдяки співпраці нам вдалося закупити транспорт, необхідне обладнання, а цього року — й засоби для ефективного ведення бойових дій. Нині ми працюємо на одному з найгарячіших напрямків, де критично важливо мати все — від спеціального одягу до високоточних засобів РЕБ. І наш підрозділ — один із найзабезпеченіших завдяки цьому партнерству. Маємо також спільні напрацювання в межах ініціативи “Блакитне небо”, на які вже відреагував міський голова. Наші штурмовики по кілька тижнів без ротацій під обстрілами — вони потребують якісної реабілітації, в тому числі психологічної, за європейськими стандартами, – сказав він.
Безпека та оборона
Бюджет громади на 2025 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота». До слова, Вінниця серед лідерів за обсягом підтримки Сил оборони у 2024 році.
Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.
Нагадаємо, для воїнів з 54 окремої механізованої бригади команда Вінницької міської ради разом з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом підготувала чергову партію «залізних пташок». Ще 100 FPV-дронів передали Захисникам в межах пріоритету «безпека та оборона», на який цьогоріч у бюджеті громади передбачили понад 1 млрд грн.