З Центрального парку Вінниці приберуть пам’ятник Максиму Горькому

З Центрального парку Вінниці приберуть пам’ятник Максиму Горькому

16:49 28.04.2022

У Вінниці продовжується системна робота по деколонізації, в результаті якої Вінницька територіальна громада має повністю позбавитись від російської імперської спадщини.

Одним із кроків виконавчого комітету міської ради стало рішення про те, щоб прибрати з території Центрального парку імені М.Леонтовича пам’ятник Максиму Горькому. Воно було прийнято у відповідь на петицію, яка надійшла на адресу виконавчих органів міської ради 15 квітня 2022 року і набрала необхідну кількість голосів вінничан.

Як повідомляють історики, Максим Горький є засновником методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР. Він називав українську мову "украинское наречие" також був автором лозунгу, який широко використовували у часи сталінського терору 1937-1938 років: "Если враг не сдаётся, – его уничтожают". Також історики зазначають, що Максим Горький, очевидно, підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ.

Після смерті Максима Горького, за вказівкою Сталіна, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього письменника. Це відбувалось у містах Радянського Союзу. Вінницький парк носив ім’я Максима Горького з 1939 року. Пам’ятник письменнику встановили у 1968 році. Ще до декомунізації, у 1992 році у Вінниці перейменували вулицю Горького. А у 2020 році – парк.

Нагадаємо, у Вінниці продовжують прибирати місто після зими та наводити лад в місцях загального користування. Адже для збереження порядку важливо підтримувати чистоту та комфорт.

Читайте також

Мешканці Бершадської громади провели в останню путь полеглого Героя
Детальніше
На фронті загинув хоробрий солдат із Сосонки - Героя зустрінуть “живим коридором”
Детальніше
Через війну покинули рідний дім: будинок сімейного типу з Вовчанська переїхав у Жмеринку
Детальніше
В Україну повернули тіла 254 полеглих оборонців
Детальніше
У Вінниці презентували книгу Світлани Пенькової «Українські колібрі»
Детальніше
Байден і Зеленський підписали безпекову угоду між Україною та США
Детальніше