Яким категоріям жителів Вінниці й далі виплачуватимуть щоквартальну допомогу

Яким категоріям жителів Вінниці й далі виплачуватимуть щоквартальну допомогу

10:17 29.01.2024

Турбота про тих, хто її потребує – пріоритет Вінницької міської ради та департаменту соціальної політики Вінницької міськради. Задля дотримання пріоритету, 26 січня на засіданні сесії Вінницької міської ради депутати ухвалили рішення продовжити надання муніципальної допомоги окремим категоріям населення у 2024 році. Вони щоквартально отримуватимуть по 500 грн.

У 2023 році щоквартальну муніципальну допомогу отримали 9400 вінничан на загальну суму понад 18 млн 118 тисяч гривень (по 500 гривень на квартал). На 2024 рік на виплату допомоги передбачено 18 млн 439 тисяч грн.

У Вінниці діє комплексна програма “Основні напрямки соціальної політики ВМТГ на 2022-2026 роки”. Згідно з нею, окремі категорії громадян отримували щоквартальну муніципальну допомогу, запроваджену у 2023 році. Зміна до комплексної програми продовжуємо виплачувати кошти і у 2024 році. Розуміємо, що зараз складний час для всіх, проте деякі верстви населення потерпають чи не найбільше. І одне з завдань департаменту соціальної політики надавати їм відповідну підтримку, – пояснює директора департаменту соціальної політики Вінницької міськради Валентина Войткова.

Хто може отримати щоквартальну муніципальну допомогу:

 • непрацюючі пенсіонери, розмір пенсійних виплат яких (з урахуванням всіх надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, встановлених законодавством) не перевищує 2700 грн;
 • непрацюючі особи, які є одержувачами державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю;
 • непрацюючі особи, які є одержувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (на кожну дитину з інвалідністю);
 • особи, які є одержувачами державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю підгрупи «А» (на кожну дитину з інвалідністю підгрупи «А»);
 • одинокі матері (одинокі батьки), які є одержувачами державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю (на кожну дитину з інвалідністю);
 • особи, що здійснюють догляд за тяжкохворою дитиною, які є одержувачами допомоги відповідно до розділу V-Б Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»;
 • особи, які отримують щомісячну допомогу по догляду за особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу;
 • особи, які у встановленому порядку визнані опікунами (піклувальниками) над недієздатними особами з інвалідністю (на кожну недієздатну особу з інвалідністю);
 • непрацездатні непрацюючі батьки дітей з інвалідністю, які є одержувачами державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю.

Важливо, що тим одержувачам допомоги, які подали заяву та отримували щоквартальну муніципальну допомогу у 2023 році, у 2024 році нарахування здійснюватиметься автоматично (якщо немає змін, які ведуть до припинення виплат).

Для осіб, які звертаються за отриманням щоквартальної муніципальної допомоги вперше, необхідно подати до Управлінь соціального захисту населення (Лівобережне) та (Правобережне) Департаменту соціальної політики міської ради заяву на ім'я директора департаменту соціальної політики Вінницької міської ради та відповідний пакет документів.

Які ще пільги запровадили торік

Окрім щоквартальної муніципальної допомоги, у 2023 році у Вінницькій громаді запровадили муніципальні пільги для членів родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць. 

Йдеться про таке:

 • надання допомоги на оздоровлення дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України один раз на рік в розмірі 5 000 грн на кожну дитину віком до 18 років.
 • надання одноразової матеріальної грошової допомоги сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України для забезпечення потреб дітей загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України, які йдуть до першого класу закладів загальної середньої освіти в розмірі по 5 000 грн на кожну дитину.
 • надання щорічної матеріальної грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня бюджетного року.
 • надання щорічної матеріальної грошової допомоги дітям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, до Дня святого Миколая в розмірі 3 000 грн на кожну дитину віком до 18 років.

Від 1 січня 2024 року право на пільги мають також члени родин зниклих безвісти за особливих обставин оборонців: 

 • виплати до загальнодержавних і загальноміських заходів, пам’ятних дат;
 • компенсація на отримання стоматологічних та ортопедичних послуг на суму не більше 15 тисяч гривень;
 • компенсація за самостійне отримання санаторно-курортного лікування;
 • пільги на проїзд в муніципальному транспорті;
 • допомога на оздоровлення дітей один раз на рік в сумі 5 тисяч гривень на одну дитину до 18 років;
 • щорічна матеріальна допомога в сумі 3 тисячі гривень на кожну дитину до Дня Святого Миколая;
 • право на отримання продуктових наборів;
 • допомога дітям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць, які йдуть до 1-го класу;
 • грошова допомога до Дня пам’яті захисників України.

Куди звертатись

За детальною інформацією звертайтеся до офісів соціального спрямування:

 • ЦНАП «Прозорий офіс» Правобережний, Вінниця, просп. Космонавтів, 30, II поверх 

Телефони: (0432) 50-83-91, 50-83-89, 068-98-38-390, 097-101-58-40

 • ЦНАП «Прозорий офіс» Лівобережний, Вінниця, вул. Замостянська, 7, II поверх 

Телефони: (0432) 50-86-69, 50-86-71, 068-98-38-340, 0931908393

Нагадаємо, наприкінці 2023 року у Вінниці, за підтримки Вінницької міської ради та департаменту соціальної політики, стартував проєкт з реінтеграції ветеранів та ветеранок та їхніх рідних через створення нових освітніх можливостей. Завдяки фінансовій допомозі європейських донорів вже за перші три місяці вдалося охопити підтримкою понад 100 людей.

Читайте також

У Вінницькому ліцеї № 29 зібрали понад 200 тисяч гривень на дрон для оборонців
Детальніше
Учні вінницького ліцею №8 влаштували благодійний ярмарок
Детальніше
У Вінниці розробили «Дорожню карту Захисника»
Детальніше
Як помічники ветеранів допомагають військовим та їхнім сім’ям - історія вінничанки Алли Поліщук
Детальніше
У Вінниці багатодітним родинам роздали пакунки з продуктами та засобами гігієни
Детальніше
FPV-дрони, "мавіки" та тепловізори передала Вінниця бійцям семи військових частин
Детальніше