Як живе бізнес у Вінницькій територіальній громаді під час війни

Як живе бізнес у Вінницькій територіальній громаді під час війни

12:52 21.06.2022

На раді підприємців, що відбулася минулої п'ятниці, 17 червня, обговорили питання релокації виробництв з гарячих точок, а також проблеми, з якими зіткнулися місцеві підприємці в умовах воєнного часу. Окреслили й шляхи вирішення питань різного характеру.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максима Мартьянова, великих труднощів завдали проблеми з логістикою. Він зазначив, що призупинення експорту та імпорту спричинило часткове призупинення вантажів у зв'язку з підвищенням ризику їх безпечного проходження по території України.

Бізнесменам доводиться працювати в умовах скорочення попиту на товари та послуги, відтоком кадрів, обмеженістю валютного ринку України та дефіцитом товарів на окремих ринках, - зазначають у Вінницькій міській раді.

Втім, діють і фінансові інструменти підтримки малого та середнього бізнесу з боку Вінницької міської ради. Окрім часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб'єктам МСП, роботодавцям також частково компенсують витрати на ЄСВ за новостворені робочі місця за рахунок коштів бюджету ВМТГ, додає Максим Мартьянов.

Одним із головних акцентів є підтримка суб'єктів господарювання у аграрній сфері від Вінницької міської ради. Зокрема, йдеться про підтримку малого фермера шляхом залучення кредитних коштів (позики) від "Вінницького Фонду Муніципальних інвестицій", а також сприяння у залученні кредитних коштів сільгоспвиробникам у банківських установах за державними програмами їх кредитування для забезпечення посівної кампанії, - пояснює Максим Мартьянов. - Ми також співпрацюємо з фондом підтримки фермерських господарств щодо фінансової підтримки для провадження виробничої діяльності на поворотній основі, та з фірмою Bayer задля забезпечення малого фермера на благодійній основі посівним матеріалом кукурудзи.

Тим часом на долю українських підприємств, які працюють у зонах активних бойових дій випало чимало випробувань. Їх керівники були вимушені прийняти складне рішення, аби вберегти бізнес - релокацію в більш безпечні регіони. Таким чином Вінниця прихистила 27 підприємств.

Департамент економіки та інвестицій сприяє підприємствам, які переміщують свій бізнес у Вінницьку міську територіальну громаду. Зокрема, вже опрацьовано понад 100 запитів від бізнесу. Створена також база даних об'єктів нерухомості та земельних ділянок, яка включає 82 виробничо-складських об'єктів та офісних приміщень, загальною площею понад 100 тис. кв.м. А також вісім вільних земельних ділянок, загальною площею чотири га, - зазначає Максим Мартьянов.

27 підприємств релокувалися до Вінницької громади з Маріуполя, Харкова, Києва, Мелітополя, Херсона, Дніпра, Донеччини та Луганщини. Наразі п’ять заявок від підприємств з інших міст в роботі - триває перереєстрація, підбір виробничих площ, переміщення обладнання тощо.

Спеціалізація переміщених підприємств доволі широка. Релокований бізнес займається машинобудуванням, виробництвом холодильного та вентиляційного обладнання, логістикою та вантажними перевезеннями, трикотажною промисловістю та оптовою торгівлею елементами кріплення. Окрім того, перемістилися до нас виробники медичного і косметичного устаткування, парасольок, шатрів, тентів і павільйонів, сільгоспзапчастин та залізобетонних конструкцій, - розповідає Максим Мартьянов.

Нагадаємо, у Вінниці уже почали працювати 24 з 27 релокованих компаній. Це дало змогу створити 260 робочих місць на підприємствах. В основному разом зі своїм підприємством переїжджає менеджмент та інженерно-технічний персонал.

Читайте також

Як вінницька громада виконує Програму економічного і соціального розвитку за перше півріччя
Як вінницька громада виконує Програму економічного і соціального розвитку
Детальніше
Вінничан закликають допомогти із поселенням людей із Донецької області
Вінничан закликають допомогти із поселенням людей із Донецької області
Детальніше
У Вінниці готуються перейменувати 183 вулиці, провулки та площі
У Вінниці готуються перейменувати 183 вулиці, провулки та площі
Детальніше
У Вінниці робочі групи завершили обстеження підземного простору
У Вінниці робочі групи завершили обстеження підземного простору
Детальніше
Є гроші на ремонт багатоповерхівок, які зазнали пошкоджень через ракетний обстріл Вінниці
Є гроші на ремонт багатоповерхівок, які зазнали пошкоджень через ракетний обстріл Вінниці
Детальніше
Підприємство із Мелітополя вже місяць працює у Вінниці
Підприємство із Мелітополя вже місяць працює у Вінниці
Детальніше